Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Nõo kiriku meesansambel külas Petseri eesti kogudusel

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Nõo koguduse meesansambel koos õpetaja Mart Jaansoniga viibis 4.–5. augustini külas Petseri eesti kogudusel.

Nõo kiriku meesansambel Petseri Peetri kiriku trepil. Vasakult: Ingmar Laasimer, Mati Koonukõrb, Madis Kanarbik, Laurits Leedjärv ja õp Mart Jaanson. Ees istub organist Agnes Laasimer.

Nõo kiriku meesansambel Petseri Peetri kiriku trepil. Vasakult: Ingmar Laasimer, Mati Koonukõrb, Madis Kanarbik, Laurits Leedjärv ja õp Mart Jaanson. Ees istub organist Agnes Laasimer.

Laupäevaõhtusel kontserdil üllatavalt kenas ja hästi korrashoitud Peetri kirikus esitati peamiselt eesti autorite vaimulikke laule. Kavas oli ka kaks venekeelset koraali, sest kuulajate hulgas oli kohalikke elanikke. Ansamblilaul vaheldus orelipaladega organist Agnes Laasimeri esituses.

Pühapäevase jumalateenistuse, mille kontsertosas esinesid ka eelnimetatud muusikud, oli õp Mart Jaanson ette valmistanud kakskeelsena. Vene keeles kõlasid jutlus, koraalid ja osa liturgiast.

Hoolimata sellest, et Petseri Peetri kogudus on väga väikseks jäänud, võeti meid vastu sõbralikult ja külalislahkelt. Kogudust jutlustajana teeniv Elmet Vaaks, kes oli teinud ära suure töö meie vastuvõtmise korraldamiseks, peab koguduse püsimajäämise seisukohast oluliseks, et koguduse elust saaksid osa ka kohalikud vene rahvusest elanikud. Tema sõnul peeti jumalateenistust suures osas vene keeles viimati hulk aega tagasi.

Loomulikult külastasime ka Petseri kloostrit, mille heakord ning väljanägemine võrreldes ümbritseva linnaga tõuseb teravalt esile, ning tegime väikese väljasõidu Irboskasse.

Lõpetuseks tahaks soovida ning loota, et ka teised eesti kogudused leiaksid võimaluse Petseri kogudust külastada ning sealsetel jumalateenistustel nii muusika kui sõnaga osaleda. Teisi toetades saame tuge ka ise!

Ingmar Laasimer