Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Naistel on kirikus täita oma roll

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

12. novembril toimus Tartu Ülikooli usuteaduskonnas Ühenduse Naised Teoloogias täiskogu koosolek.
Seekord oli osalejaid veidi hõredalt, ent see ei vähendanud ürituse hoogsust ja kohal viibinud liikmete aktiivsust. Koosolek algas palvusega, mille viis läbi juhatuse esinaine Hedi Vilumaa, kõneldes sellest, kuidas me kõik oleme kutsutud teenima teo ja tõega ning vahel endalt küsima, kas see, mida teeme, on alati põhjendatud.
Pärast palvust mälestati hea sõnaga dr Evald Saagi, kes oli naisteoloogide jaoks alati oluline kas või juba seetõttu, et püüdis igati põhjendada naiste ordineerimise vajalikkust ja õigustatust.
Koosolek jätkus veidi asjalikumas toonis, kui Hedi Vilumaa esitas aastaaruande, mis sisaldas kokkuvõtte möödunud aasta sündmustest.
Vaprate naisteoloogide read on täienenud kolme liikme võrra ja üldse on kokku 39 liiget. Samuti tutvustati juhatuse vahepealset tööd ja tegevust, meenutati kevadist konverentsi Tallinnas, millele on olnud väga positiivne vastukaja.
Samas kerkis esile küsimus, kas ühenduse liikmed suudavad ja tahavad tegevust jätkata ning arendada – nii väikese ühendusena on vajalik peaaegu kõigi liikmete aktiivne osalus, sest puudub perspektiiv, kui kõik ülesanded jäävad vaid juhatuse kanda. Siiski jäi kõlama lootus, et töö jätkub ja ühendus jääb püsima.
Viimaks asuti põhikirja juurde, milles viidi läbi mõni muudatus ning täiendus. Samuti võeti vastu otsus liikuda selles suunas, et registreeruda mittetulundusühinguna. Uue liikmena valiti juhatusse Kristi Sääsk.
Jutuks tuli ka Põhjamaade naisteoloogide 13. konverents, mis toimub 18.-20. augustini 2005 Eestis.
Hedi Vilumaa toonitas seda, et Ühendus Naised Teoloogias ei ole salaorganisatsioon, kuhu kuuluvad vaid naised. Ka ei ole tegu vastandamisega ega tohigi olla. «Tuleb lähtuda kristlikest ja inimlikest printsiipidest, kus mees ja naine on võrdsed ning kus me oma vendi samamoodi armastame,» ütles ühenduse esinaine ning lisas, et ei pea vajalikuks naiste eelistamist või ainult naistega tegelemist. «Lähtutakse professionaalsuse ja isikute, mitte soo pinnalt,» kinnitas Vilumaa.
Tahaks loota, et liikmetel jätkub edaspidigi tahet ja motivatsiooni, et taoline väike arenev ühendus edasi võiks eksisteerida. Perspektiivi on.
Anna-Liisa Vaher