Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Müügile on tulnud raamat Tallinna pühakodadest

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

 Tallinna kultuuriväärtuste ameti egiidi all ilmus eesti- ja ingliskeelne raamat «Tallinna kirikud. Ajalugu ja restaureerimine».
Tallinnas on üle 50 hoone, millel on pühakoja funktsioon ja kus peetakse usutalitusi. Raamatusse on neist valitud 24 kirikut, mida kaitstakse ka riiklike kultuurimälestistena.
 Nen­de hulgas on kivi- ja puitkirikud, nii Tallinna vanalinna 14.–15. sajandi basiilikad kui ka 20. sajandi algul Tallinna äärelinnadesse püstitatud pühakojad, mille olemasolust ei tea paljud tallinlasedki.
Raamatus leidub pühakodade lühike ajalugu, ehituslugu ning fotod enne ja pärast restaureerimist, mille abil on jälgitavad viimasel kümnendil toimunud muutused hoonete välimuses ja interjööris.
Neid muutusi on olnud päris palju, arvestades, et taasiseseisvunud Eesti sai pärandiks mitmeid suletud või ilmalikuks kasutuseks ümber ehitatud pühakodasid.
Raamat on mõeldud kõigile huvilistele ja Eestit külastavatele inimestele, kel soov tutvuda pealinna kirikutega. Turistide jaoks on lisatud orienteerumist hõlbustavad linnakaardid.
Raamatu on koostanud Eesti ajaloomuuseumi teadur Olev Liivik ja Tallinna kultuuriväärtuste ameti muinsuskaitseosakonna juhataja Boris Dubovik. Tekstid on kirjutanud Olev Liivik ja Egle Tamm.

Eesti Kirik