Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Missa tango rütmis

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Ületõusmispühal kell 16 tuleb Tartu ülikooli aulas Eesti esiettekandele Luis Bucalovi «Misa Tango».
Teose kirjutas argentiinlane Luis Bucalov 1997. aastal ja esimest korda kanti see ette Roomas 1999. aasta ülestõusmispühade festivalil. Eestisse sattus muusika CD-plaadil ja niipea kui Lilyan Kaiv oli salvestust kuulnud, hakkas ta noote otsima. Selleks tuli ühendust võtta autoriga. Kuigi nootide tellimine polnud odav, on Kaiv siiski rõõmus võimaluse üle tuua kuulajateni ladina-ameerika rütmides missamuusika.
«Selles on kõike: kirge, lüürikat, kevadet,» kiidab Lilyan Kaiv muusikat, millesse ta esimesest hetkest armus. Samas ei välju muusika hea maitse piiridest. Seni on Luis Enrique Bacalov (sünd 1933) kirjutanud peamiselt filmimuusikat.
Teos on loodud hispaaniakeelsele missatekstile ning Kaivu sõnul kokku pandud väga originaalselt. Ometi on teos väga kontsertlik, mistõttu pole Kaiv kindel, kas seda muusikat on üldse võimalik jumalateenistusel kasutada. Küll aga sobib see suurepäraselt kontserdile, pealegi Tartu Jaani Kiriku Orelifondi avakontserdile. Lisaks «Misa Tangole» saab kontserdil kuulda Richard Wagneri «Siegfriedi idülli».
Tartu Jaani Kiriku Kammerkoori saadab üle-eestiline noorte sümfooniaorkester. Nende ees laulavad solistid Triin Ella ja Mati Turi ning Henn Rebane soleerib akordionil. Dirigendikeppi hoiab Lilyan Kaiv.
Tallinlastel avaneb võimalus sama kontserti kuulata 24. aprillil kell 19 Kaarli kirikus koorifestivali Tallinn 2003 raames esimese kontserdina.
EK