Misjonipäevade kavast

/ autor: Tiiu Pikkur / rubriik: Uudis / ilmunud:  /

Reedel, 22. oktoobril algavad ja kolm päeva kestvad EELK misjonipäevad Tallinnas pakuvad palju huvitavaid ja erinevaid üritusi.
Misjonikonverents, Tallinna praostkonna lastepäev, näitused ja misjoniturg, kuid peatähelepanu on ikka koondunud kirikutesse, kus sel puhul tavalisest enam jumalasõna ja muusikat kuulda on.
Enne kui valida selle järgi, mis ühes või teises kirikus on, tasuks minna hoopis palverännakule, jah just nimelt. Selleks tuleb minna reedel kella 16ks Toomkiriku ette, kust algabki palverännak kirikust kirikusse. Palverännak lõpetatud, on paras aeg astuda sisse Kaarli kiriku uksest, kus kell 18 algab misjonipäevade avaõhtu TULEMINE, muusikat teevad teiste hulgas Misjonikoor ja ette astuvad Randar Tasmuth ning Tunne Kelam.
Samal õhtul kell 20 on Jaani kirikus õhtumuusika kontsert, kus laulavad Püha Vaimu kiriku kammerkoor Riho Ridbecki juhatusel ning Peeteli koguduse ansambel Eve Padari juhatusel. Mõlemad on üsna väikesed, aga tublid kollektiivid, kes sageli kontserte ei anna, nii on nende ülesastumine mitmes mõttes uudne ja huvitav. Kes ööpimedust ei pelga, on oodatud kella kümneks õhtul Rootsi-Mihkli kirikusse Taizé palvusele.
Laupäeval, 23. oktoobril on Kaarli kirikus kolm tunnipalvust: kell 10, 12 ja 16. Piiskopliku Toomkiriku keskpäevases orelipooltunnis annab kontserdi organist Ene Salumäe. Kella 16ks on Jaani kirikusse oodatud eelkõige need, kes veel leerikooli pole astunud, seal saab osaleda avatud leeritunnis. Tulla võivad loomulikult kõik, kas leeris käidud või käimata, seda uksel ei küsita.
Õhtul kell kuus on valida viie erineva koha ja ürituse vahel. Täpselt ühel ajal algavad evangeelsed õhtud Peeteli, Nõmme Rahu ja Viimsi vabakoguduses. Peetelis on õhtu nii eesti- kui venekeelne, osa võtavad Anu Väliaho, Indrek Kõiv jt.
Nõmme Rahu koguduses on külas Jakov ja Marja-Liisa Mrcela Horvaatiast. Kaarli kirikus on samal ajal Kadunud poja õhtu, külas Aare Kimmel, Lilian Keskinen, laulab Kaarli koguduse segakoor. Ja kontserdihuvilistele esineb Toomkirikus kell 18 Turu Toomkoguduse kammerkoor Nova.
Pühapäeval, 24. oktoobril on Tallinna praostkonna kirikutes misjonipüha jumalateenistused ja toimub misjonipäevade suurim muusikaline aktsioon, nimelt vahetavad sel päeval kõik kirikukoorid omavahel esinemispaiku.
Jaani koguduse naiskoor laulab Nõmme kirikus, Rootsi-Mihkli segakoor Jaanis, Toomkoguduse kammerkoor Laudate Dominum Kaarli kirikus jne. «Loodetavasti edastab see pühapäev lauljatele ja koguduseliikmetele olulist sõnumit, et misjonitöö ei tähenda hoopiski ainult uskmatute pööramist või aafriklastele Piiblite kinkimist, vaid hääd sõnumit on oluline jagada ka naaberkogudustega,» usub praostkonna muusikasekretär Kaie Tanner.
Misjonipäevade korraldajad ei ole mõelnud ainult hingele, vaid ka ihule: kell 12 hakkab Kaarli puiesteel kiriku lähedal supiköök kehakinnitust jagama. Päevasüdames algab kontsert Toomkirikus – esineb Inglismaa kammerkoor Bristol Cathedral Special Choir.
Tallinna misjonipäevade lõpujumalateenistus on kell 15 algav Andrease teenistus MINEMINE Kaarli kirikus, kus teenib piiskop Einar Soone, laulavad Misjonikoor ja Tallinna praostkonna koorid. Kell pool kuus õhtul saab Püha Vaimu kirikus kuulata vaimulikku rahvamuusikat.
Tallinna praostkond ja misjonikeskus kutsuvad kõiki misjonipäevadele! TULE maailma valguse, Kristuse juurde! Koge osadust, kuula kaunist muusikat, kohtu huvitavate inimestega eri maadest, külasta misjoninäitust ja misjoniturgu, tutvu välismisjoni olukorra ja vajadustega! MINE ja teeni Issandat rõõmuga!
Tiiu Pikkur