Misjonipäevad Rakveres otsivad õnne

/ autor: ek / rubriik: Uudis / ilmunud:  /

Misjoninädal, mis kestab 28. oktoobrini, avati imeilusal pühapäeval Rakvere keskväljakul, kus kohaletulnuid tervitas peapiiskop Andres Põder.

Palverännaku teekonnal kirikust kirikusse kandsid inimesed plakateid ja tõrvikuid. Foto: Kirsti Malmi

Palverännaku teekonnal kirikust kirikusse kandsid inimesed plakateid ja tõrvikuid. Foto: Kirsti Malmi

Praost Avo Kiir oli Rakverre tulnud Iisakust suure bussiga koos oma kogudusega, et koos misjonipäevalistega pühapäeva pühitseda. Avamise järel suunduti palverännakule, kus peatuti iga kiriku juures. Rännak lõppes palvusega ordulinnuses Vallimäel, kus ootas lõke ja soe tee. «Vallimäel lauldi. Maavanem Urmas Tamm tervitas soojalt. Lambad jalutasid linnuse hoovis, määgisid… Praost palvetas, lõpus peapiiskop õnnistas. Hästi tore oli,» võttis hetked kokku Misjonikeskuse peasekretär Kirsti Malmi.
EELK misjonipäevad toimuvad kümnendat korda. Nädala jooksul peetakse Virumaa kogudustes jumalateenistusi ja misjoniõhtuid, kus külalisteks on nii Eestist läkitatud kui Eestisse tulnud misjonärid.
Misjoninädal kulmineerub nädala lõpus. Laupäeval on rahvamajas konverents «Õnn on … kauplemises». Ettekannetes ja rühmatöödes püütakse leida, kas õnn on Jumala ligiolus (Tiina Janno) või kauplemises (Toivo Pilli), räägitakse kristlusest ja islamist (Mika Tuovinen), kirikust ja küberruumist (Helari Hellenurm), misjonitöö kutsumustest (Anu ja Juha Väliaho). Õhtul on kõik oodatud Kolmainu kirikusse Andrease teenistusele.
EK