Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Misjoni eesmärk on lasta tulel ja valgusel levida

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Misjonipäevade TULE MINE alguseni on jäänud kaks ja pool kuud. 22.-24. oktoobrini Tallinnas toimuvat misjoniüritust tahame oma lugejaile tutvustada täna alustatavas rubriigis.
Misjonipäevade korraldustoimkond kuulutas märtsis välja logo konkursi. Nüüd on logo olemas ja selle järgi leiab edaspidi ajalehest kergesti kätte misjonipäevade järjekordse loo. Ent logo ei lähe vaja ainult ajalehes, see kaunistab nüüdsest misjonipäevade kirjablankette, saab seisma plakatitel, flaieritel ja misjonipäevade buklettidel. Ühesõnaga – see on Tallinna misjonipäevade märk.
Kuidas logo sündis? Konkursile saabus neli kavandit, autoriteks Marge Liimand, Reet Ohna, Piret Riim ja Jaan Süld. Korraldustoimkond kaalus ja arutles ning lõpuks hääletas. Toredaid ideid leiti igas töös, ent üht kindlat favoriiti välja ei kujunenud.
Praegune tuletorni motiiviga logo, mille ühiste ideede alusel teostas Mikk Leedjärv, on konkursi kavanditest ideid saanud kindlasti, kuid ei ole otseselt võistlustöö. Peaauhind jäi seekord välja andmata, korraldustoimkond tänab osavõtjaid südamest vana keldi palve sõnadega: «Tõusku tee kohtama sind, olgu tuul alati puhumas su taga, paistku päike soojalt su näole, langegu vihm pehmelt su põldudele ja kuni me kohtume taas, hoidku sind Jumal oma peopesa kumeruse sees!»
Miks on logol tuletorn? Tuletorn on osa Tallinna siluetist, logol on Lasnamäe tuletorn; Kristus on maailma valgus, Jumala Sõna «jalale lambiks» me eluteel, kutsub ja suunab; Kristuse valgus särab Tema järgijaist, kui lampi pole vaka alla pandud. Misjoni eesmärk ongi lasta tulel ja valgusel levida!
Tiiu Pikkur