Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Misjonärina moslemite keskel

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kümme aastat Eestis elanud perekond Tuovinen Soomest pole kaotanud sidet siinsete sõpradega.

Soome Rahvamisjoni misjonäripaar Anne ja Mika Tuovinen tulid Eestisse noorte- ja kogudusetööle 1995. aastal. 1996 ordineeriti Mika EELK diakoniks. Anne ja Mika tööpaigaks sai algul Põltsamaa, hiljem Tartu Pauluse kogudus. Koos vanematega sirgusid Eestis tütred Sallamari ja Sarianna.

Oktoobris 2005 kaitses Mika Soomes magistritöö islami alal. Pere otsustas minna evangeeliumi kuulutama Lõuna-Saksamaale moslemi kogukonda. Novembris siirdus pere Mannheimi lähedale, kus elab palju Saksamaale rännanud türklasi. 2006. aasta suvel moodustati seal ametlikult luterlik kogudus, mille juhatusse kuuluvad ka Anne ja Mika.

Eestlastele on misjonärid kümne aasta jooksul omaseks saanud, nagu ka Eestimaa Anne ja Mika perele. Omavahelised sidemed ei ole katkenud. Üheks ühendusniidiks on ka ajaleht Eesti Kirik, mida Misjonikeskus oma misjonäridele saadab, sh Tuovinenidele Saksamaale.

4. novembril ordineeriti Mika Tuovinen Lapua kirikus õpetajaks, Soome Rahvamisjoni ja Mannheimis asuva türgi koguduse teenistusse.

Sirje Semm