Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Misjonärid Tartus ettevalmistusi tegemas

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

EELKs töötavad soome misjonärid Tero Ruotsala ja Jukka Repo (istuvad) ning Sakari Seppälä ja Kirsti Malmi. Foto: Rita PuidetToimetuses käisid külas soome misjonärid, kes valmistavad ette suviseid noorte misjoniüritusi.
Kahel suvel on misjonikeskuse ettevõtmisel korraldatud Nelja Tuule ristirännakut, sel suvel kogunetakse Tartusse ning ristirännaku korraldajad Kirsti Malmi, Jukka Repo, Sakari Seppälä ja Tero Ruotsala käisidki sündmuspaika üle vaatamas.
Kirsti Malmi ütles, et nad otsustasid rännaku vaimuliku laulupeo eelseks ajaks Emajõe-linna tuua. Erinevalt kahest eelmisest korrast ei rännata enam koos, vaid iga osalev grupp tuleb Tartusse iseseisvalt. Saabumisajaks on 5. juuni ja Tartusse jäädakse nädalaks, kirikupäevadeni. Ristirännak on seekord pühendatud teenimisele.
Nõupidamisel Joel ja Kristjan Luhametsaga plaaniti neiks päeviks avada linnas viis teenimispunkti: Anne kanali, Pirogovi platsi, turu ja Rüütli tänava ääres. Neist kahes esimeses avatakse kristliku kirjandusega suveraamatukogu. Teenimispaikades jagatakse kirikupäeva infot, tehakse tasuta näomaalinguid, punutakse patse ja müüakse jooki – sümboolset eluvett.
Peastaap hakkab korraldajate sõnul paiknema praostkonnale kuuluvas Roosi tänava majas, kus igat algavat päeva tervitatakse palvega. Külla oodatakse ka üht gruppi Venemaalt ja Soome noortegruppi.
Tero Ruotsala abikaasa Piiaga õnnistati Tallinna Jaani kirikus tööle 10. jaanuaril. Jukka Repo abikaasa Mariaga on Tallinnas töötanud kaks aastat, Aafrikas sündinud Sakari Seppälä teenib abikaasa Riikkaga Tartu Pauluse koguduses. Kirsti Malmi on misjonikeskuse projektisekretär ja muusikaevangelist.  

Rita Puidet