Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Misjonärid külas peapiiskopi peres

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Peapiiskop Andres Põder koos abikaasa Marjega võõrustas oma kodus Eestis töötavaid misjonäre.

Kohale said tulla peaaegu kõik, kes on hetkel Eestis välislähetuses misjonitööl, peamiselt Soomest ja Norrast. Vastuvõtt oli ülimalt soe ja kodune. Oli tunne, et külalised olid väga oodatud – põlevad küünlad võtsid meid vastu juba õuetrepil.
Misjonärid olid külakostiks kaasa toonud viis kodus küpsetatud leiba ning kaks kala. Samuti kitarri, mille saatel laulda. Koos lauldi, räägiti juttu ning söödi maitsvaid jõulusööke.
Peapiiskop tervitas külalisi, lugedes vennastekoguduse loosungiraamatust detsembrikuu loosungi: «Tõuse, paista, sest sinu valgus tuleb ja Issanda auhiilgus koidab su kohal» (Js 60:1).
Andres Põder andis ülevaate kiriku hetkeseisust, tuues välja viimase aasta olulisemad märksõnad, milleks on haridusküsimused, usuteaduse instituudis toimunud muudatused, aga ka uued võimalused, mis on avanenud kirikukoolide asutamisega. Peapiiskop rõõmustab selle üle, et kirikutööl leidub aktiivseid noori. See innustab vähem­aktiivseid kogudusi ja nii mõnigi väike kogudus võib uuesti ellu ärgata. Värske tööjõud annab kirikule uue hingamise.
Peapiiskop tänas misjonäre, et nad on tulnud meie kirikusse tööle, andes nii panuse koguduste tegevusse. Ta ütles, et on misjonäride jaoks alati olemas ning toetab neid ja nende tööd Eestis. Kuigi Eesti ei ole kodumaaks enamikule siin töötavatest misjonäridest, välja arvatud eestlastest abielupaar, loodab peapiiskop väga, et nad kõik tunnevad end siin koduselt ja et ka jõulud võõrsil on nende jaoks rõõmupühad. Ta soovib, et Jumala valgus võiks nende töö kaudu kõigile nähtavaks saada.
Enne lahkumist jagati üksteisega seda, millega keegi parasjagu tegeleb. Misjonärid on väga tänulikud peapiiskop Andres Põderile ja tema abikaasale Marjele südamliku ja sooja vastuvõtu eest. See aitab neil end siin Eestis nagu kodus tunda.
Sigrid Põld,
misjonikeskuse peasekretäri kt