Minister külas Järvamaal

/ autor: ek / rubriik: Uudis / ilmunud:  /

Teisipäeval, 13. novembril külastas kultuuriminister Laine Jänes Järvamaad, muu hulgas käis minister ka kahes kirikus. Kultuuriminister Laine Jänes ja tema saatjaskond tutvusid eelmisel teisipäeval Paide kirikus põranda remonditööde edenemisega.  Foto: Algur KaermaPaide Püha Risti kirikut külastades tutvus minister Jänes kiriku põranda remonditöödega ning riigi raha otstarbekohase kasutamisega. Nimetatud töödeks eraldati 2006. a kultuuriministeeriumi kaudu 1,5 miljonit krooni. Muinsuskaitseamet lisas omalt poolt 1 miljoni ja Paide linn toetas töid 0,5 mln krooniga. «Pärast projekteerimistööde lõppu selle aasta kevadel ja riigihanke korraldamist suvel jõuti ehitajaga lepingu sõlmimiseni 24. juulil, misjärel algasid kirikus lepingujärgsed tööd,» ütles õpetaja Algur Kaerma Eesti Kirikule.
Pärast ministri eelmist, 24. augustil toimunud visiiti on tehtud mahukad arheoloogilised kaevetööd ja paigaldatud enamik kirikusaali põranda lihvitud paeplaate koos vajalike aluskihtidega. Õpetaja sõnul ootavad tegemist elektritööd ja käärkambri põranda ehitus. Köetava kirikuni on veel pikk tee ning sooja võib oodata alles siis, kui valmib kaugkütte trass ja ehitatakse valmis soojussõlm.
Kultuuriminister Laine Jänes leidis, et kiriku põranda remonti tuleb jätkata. Algur Kaerma sõnul kinnitas minister, et lisaeelarvest on plaanis eraldada 1,5 miljonit krooni tööde teostamiseks. «Sellelegi summale on loota lisa,» märkis Kaerma. «Kas lootusel soojast jõulukirikust on määratud täituda veel sel aastal, näitab aja kulg ja kannatlik palvemeel.»
Ennelõunal jõudis kultuurimister ka Järva-Peetri kirikusse, kus tutvus pühakoja olukorraga. Õpetaja Lea Heinaste sõnul andis minister lootust, et lisaeelarvest eraldatakse raha Järva-Peetri kiriku katuse renoveerimistööde jätkamiseks. «Selleks on eraldatud miljon krooni. Iseasi, kas sellega tööd lõpuni jõuavad,» ütles Heinaste Eesti Kirikule. Vaimulik loodab, et rahastamist ei katkestata enne, kui hoonel uus katus peal.   
Lea Jürgenstein