Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Mihkel Kukk sai Valla Veduri

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Taliharjapäeval, 14. jaanuaril jagati Kodila põhikooli saalis Rapla valla kultuuripreemiaid Valla Vedur, teiste laureaatide hulgas pälvis tunnustuse õpetaja Mihkel Kukk.

Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukke autasustati 2006. aasta valla kultuuriauhinnaga seoses tema panusega valla vaimuellu. Kuna Rapla vallas ja linnas on kirik «keset küla», siis koondub mitu kultuurisündmust just pühakoja müüride vahele. Seega on vaimulik olulisi vaimuelu vedajaid.

Mihkel Kukk on Eesti Kirikule antud intervjuus tagasihoidlik: «Ma ei võta seda preemiasaamist väga tõsiselt. On ju loomulik, et õpetaja seisab hea ka kohaliku vaimuelu eest. Ma ei arva, et seda peaks eraldi autasustama.»

Valla kultuuriauhind, mida antakse välja kolmandat aastat, omistatakse üksikisikule, ühendusele või ettevõttele, kelle tegevus piirkonna kultuuris on olnud silmapaistev. See on aastaauhind, millega tunnustatakse kultuurilisi algatusi, loomingulisi saavutusi ja jätkusuutlike traditsioonide hoidmist. Auhinnaks on koos tunnuskirja ja rahalise preemiaga klaasist ese, mis kannab nime Valla Vedur.

EK