Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Maakondades jagati tunnustust

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kõrgeima maakondliku tunnustuse, Harjumaa aukodaniku tiitli pälvis peapiiskop Andres Põder, mille vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikul vastuvõtul Kõltsu mõisas andis üle maavanem Ülle Rajasalu. «Andres Põder on missioonitundega töötanud väga vaimsel elualal, mõjutades seeläbi inimesi nii Harju maakonnas kui ka terves riigis,» ütles Rajasalu. Andres Põder on tunnustamist väärt pühendunud panuse eest Eesti kirikuelu edendamisel ning inimesi ja ühiskonda mõjutava hoiaku väärtustamisel.

Valga maakonna teenetemärgi pälvis diakon Enno Tanilas, kes on alates 1992. aastast teeninud  Karula kogudust. Ta on väga hinnatud vaimulik Valgamaal ja väljaspoolgi, sest teeb oma tööd suure pühendumuse ja kohusetundega. Tema kutsumus tööd teha, avatus ja inimesearmastus on kasvatanud usaldust kiriku vastu.
Oma osavõtlikkusega on ta olnud rasketel aegadel toeks paljudele ning panustanud ka rõõmsate sündmuste õnnestumisse. Tunnustatu on uurinud, kogunud ja säilitanud palju kohalikku ajalugu. Karula kirikust on saanud koht, kus peale vaimulike toimingute tähistatakse tähtpäevi ning korraldatakse kultuuriüritusi, milles osalevad nii kohalikud kui kaugemalt pärit inimesed.