Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Mõisakülas pühitseti orel
Möödunud pühapäev oli Mõisaküla koguduses eriline: hooldajaõpetaja Arvo Lasting ja Ari Tuhkanen pühitsesid kirikus Saksamaalt kingituseks saadud oreli.
Oreli on ehitanud 1960ndatel Hans Wolf. Ülespanekuks ehitati orelile puidust alus. Pilli pani Mõisakülas üles ja tegi talle noorenduskuuri Soome Nurmijärvi sõpruskoguduse orelimeister, mitmekümneaastase kogemusega oreliehitaja Paavo Wirpi.
Tänujumalateenistusel oli külas ja teenis kaasa Nurmijärvi kirikukoor.

hugo_lepnurm_eesti_mehed_peeter_sirge_006Avatakse näitus
Suure-Jaani kirikus avatakse 1. juunil Hugo Lepnurme (fotol) 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus. Õpetaja Kristi Sääsk ütleb, et 22. juunil toimuva Suure-Jaani vaimuliku laulupäeva ajaks otsis kogudus heliloojale ja organistile Lepnurmele (1914–1999) pühendatud näitust ja see leiti rahvusraamatukogu vahendusel. Näitus on teadaolevalt koostatud mitu aastat tagasi ja oli eelnevalt vaadata Kuusalu muusikakoolis.
Kui kauaks näitus Suure-Jaani kirikusse vaadata jääb, ei osanud õpetaja Sääsk veel öelda, kuid kindlasti vähemalt juuni lõpuni, aga võimalik, et kogu suveks.

 

otepaaLõpeb bareljeefi ideekonkurss
Tähistamaks väärikalt rahvuslipu pühitsemist, on Otepää vallavalitsus koostöös riigikantseleiga välja kuulutanud Eesti lipu lugu tutvustava bareljeefi ideekonkursi. Konkurss lõpeb täna, konkursi võitja tehakse teatavaks 4. juunil, Eesti lipu päeval.
Otepää kiriku (fotol) seinale tulev uus bareljeef peaks selgitama Eesti lipu tähendust, kajastades mõnd pöördelist sündmust või hetke lipuloos. Konkursile oodati osalema üksikisikuid alates 18. eluaastast, gruppe, ühendusi, ettevõtteid, organisatsioone. Konkursi auhinnafond on 5000 eurot.