Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Vatikanis kuulutati pühakuks kaks paavsti
27. aprillil toimus Roomas Vatikani Püha Peetruse väljakul kahe paavsti, Johannes XXIII ja Johannes Paulus II pühakuks kuulutamise tseremoonia. Johannes Paulus II juhtis rooma katoliku kirikut aastatel 1978–2005 ja Johannes XXIII aastatel 1958–1963.
Vastavalt kehtivale korrale kirjutas pühakuks tunnistamise dekreedile alla ametis olev paavst Franciscus, eelnevalt oli kahe paavsti pühakuks kuulutamise heaks kiitnud ka Vatikani kardinalide ja piiskoppide komisjon.
Kuna Johannes XXIII teatakse liberaalina ja Johannes Paulus II konservatiivina, siis on arvatud, et nende samaaegse pühakuks kuulutamisega soovib praegune paavst Franciscus ühendada rooma katoliku kiriku kahte tiiba.

Paldiski3Missioonil langenute ausammas jõudis Afganistanist Eestisse
Afganistanist Helmandist Eestisse Paldiskisse toodud mälestusmärk (fotol) on rajatud välismissiooni käigus langenud Eesti kaitseväelaste mälestuse hoidmiseks. Mälestusmärk on valmistatud maakividest, püramiidi tippu on paigutatud massiivne rist, metallist tahvlile on graveeritud langenute nimed.
Aasta tagasi lepiti kokku, et missiooni lõppedes tuuakse mälestusmärk kodumaale ja selle uueks asupaigaks saab Paldiski Scoutspataljoni territooriumi esine ala. Ausamba pidulik taasavamine toimus veteranipäeval, 23. aprillil.

Baptistide algatusel tähistatakse volbrit palve ja lauluga
Tartu Kolgata baptistikogudus korraldab aprilli viimasel päeval, mida ülikoolilinnas Tartus volbrina tähistatakse, 24tunnise palve- ja ülistusteenistuse. Ürituse läbiviimisse on kaasatud erinevad kogudused, peakorraldaja on aga sel kevadel arstiteaduskonda lõpetav koguduseliige Mari Petersen. «Teenistuse ajaks on valitud volbriöö, et kummardada Jumala ette sel ajal, kui paljud teenivad muid jumalaid,» nimetab Kolgata koguduse pastor Leho Paldre.