Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

j-jaani tornimunaTornimuna ja -rist restaureerimisel
Märtsi lõpus algas Järva-Jaani kiriku tornikiivri restaureerimise II etapp, mille käigus toodi tornist alla rist ja muna (fotol koos õp Katrin-Helena Melderiga). Viimati olid nad alla võetud 1958. aasta suvel, mil tinutati 81 auku ja tuvastati, et 19. sajandil munasse pandud dokumendid on hävinud. Siis oli munasse pandud pudel dokumendiga, mis pudeli purunemise tõttu oli hävinud, selgus muna avamisel.
Restaureerimise käigus vahetatakse välja tornikiivri pehkinud laudis, pannakse tornile uus plekk ning restaureeritakse tornikiivri rist ja kuul. Viimased on kavandatud oma kohale tagasi panna jaanipäevaks, kui tähistatakse kiriku nimepäeva.

 

 

 

karroSadakond last mõtles sõbrale
Palmipuudepüha eel kogunes Pärnu Eliisabeti kirikusse sadakond last praostkonna kogudustest, kõige enam Saardest, kus mitu head aastat tagasi sai hoo sisse hästitoimiv lastetöö, millele kohapeal ei ole ka konkurente, selgitas võõrustanud koguduse lastetöö koordinaator Tähti Karro (fotol).
Osalesid lapsed kuni viieteistkümnenda eluaastani kolmes vanusegrupis. Igal rühmal oli eraldi piiblitund, kus kõneldi teemal «Mul on sõber». Juku, Mardi või Tooma kõrval on tõeline sõber muidugi Jeesus, aitasid selgitada õpetajad Tauno Teder ja Tiina Janno ning laste- ja noorsooühenduse spetsialist Titta Hämäläinen. Koos palvetati, lauldi ja meisterdati, vetelpäästja aga rääkis, kuidas vee ääres käituda.
Lastepäevast võitsid kõik: lapsed veetsid meeldiva päeva ja pühapäevakooliõpetajad said omavahel tuttavaks.