Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

vandra-kirikumois Kirikumõis müügis
Vändra kogudus on mitu aastat pidanud plaani müüa ajalooline kirikumõis (fotol), sest 27 600 m² suuruse kinnistu ja sinna kuuluva pastoraadihoone ning kõrvalhoonete korrashoid ja ülalpidamine käib väikesele kogudusele üle jõu ning neelab liigselt raha.
Konsistooriumi otsusega 14. jaanuarist on kogudusel luba see müüa.
Sügisel ostis kogudus kiriku lähedale oma vajadustele vastava väikese maja, mille teisel korrusel on õpetajale vajadusel väike korter.
Majas on vaja uuendada elektrisüsteemi ja teha muid töid, millega loodetakse tegelda eeloleval suvel.

Kuressaare linn jagas tunnustust
Kuressaare linnavalitsuse tänukirja pälvis mitu kirikuga seotud inimest. Kaunite kunstide stipendiumi sai Kuressaare Laurentiuse koguduse naiskoori ja segakoori Sauer dirigent ning meeskoori SÜM abidirigent Ester Soe.
Tema eestvedamisel on Kuressaare koorikollektiivid laulnud viimaste aastate jooksul erinevate projektide raames muusikalisi suurvorme. Ester Soe on vaimuliku muusika eestvedaja ja heategevuskontsertide korraldaja.
Aasta kultuuriteoks arvati 1881. aastal ehitatud Laurentiuse kiriku oreli taastamine, millega seoses anti tänukiri õpetaja Anti Toplaanele, organist ja konsultant Jaanus Torrimile ning orelimeister Hardo Kriisale.
Oreli taastamise protsess algas 17 aastat tagasi sihtasutuse Sauer loomisega ja jõudis lõpule 7. detsembril oreli taaspühitsemisega.