Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Mustamäe saab uue kiriku
EELK sai 3. juulil peapiiskop Andres Põderi ja Tallinna linnapea Edgar Savisaare allkirjastatud lepingu kohaselt hoonestusõiguse 99 aastaks Mustamäe Kiili tänava kinnistule. Sellele enam kui 6000 ruutmeetri suurusele kinnistule rajatakse kirik, mille üldpind on 1200 ruutmeetrit.
Andres Põder on kinnitanud, et uue kiriku ehitamiseks on olemas nii vajadus, initsiatiiv kui ka üldkiriklik heakskiit.
Mustamäe Maarja Mag­daleena paarikümneliikmelise koguduse õpetaja on Tiina Klement, kogudus on tegutsenud neli aastat, ruume üüritakse Mustamäe linnaosavalitsuse hoone soklikorrusel teist aastat.


Tunnustus vabatahtlikule

Kihelkonnapäeval 22. juulil Rapla Maarja-Magdaleena kirikus andis peapiiskop Andres Põder üle EELK tunnustusmärgi koguduse kauaaegsele vabatahtlikule Aita Paesile (fotol).
Koguduse õpetaja Mihkel Kuke sõnul on Aita Paes kaua aega tegelnud koguduses humanitaarabi vahendamisega ja müügitöö korraldamisega ning selle tegevuse läbi toonud koguduse kassasse sisse üle 38 000 euro. Samuti laulab ta koguduse segakooris.


Aitame Suure-Jaani pastoraadi uuele elule

17. juunil Suure-Jaanis toimunud vaimulikul laulupäeval koguti koguduse pastoraadi ehituse toetuseks 371 eurot. Pastoraadi peahoone on ehitatud 18. sajandi II poolel ning on ehitusmälestisena muinsuskaitse all. Kogudus soovib, et kompleksi tuleks päevakeskus ja kogudusemaja.
Ehituse I etapp ehk lammutamine on alanud. Jätkub ka raha kogumine. Annetada saab ülekandega: EELK Suure-Jaani kogudus, arve 10302008924009 (selgitusse lisada: pastoraadile).