Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /


Balti noortefestival Riias

9. juunil toimub Riias Arena staadionil Baltimaade seni suurim usku kinnitav muusikafestival. Balti noortefestivalist võtab osa tuntud evangelist Franklin Graham (fotol) USAst, kes on viimase kolmekümne aasta jooksul kõnelnud enam kui seitsmele miljonile inimesele üle kogu maailma.
Muusikafestivalil pakuvad mitme tunni jooksul suurepärast muusikat Newsboys, Parachute Band, Michael W. Smith, aga ka muusikud Eestist ja meie naaberriikidest, koondades tuhandeid noori Eestist, Lätist ja Leedust. Balti noortefestival on tasuta, osalejatel on võimalus istekohad kinni panna festivali kodulehel www.byf2012.lv.

Eesti põhikool sai uue eesti keele õpetaja
Konkursil valiti uueks Riia Eesti põhikooli eesti keele ja kultuuri õpetajaks Kat­re Koppel, kes on lõpetanud Tartu ülikooli eesti ja soome-ugri keeleteaduse erialal. 2011. a sügisest töötab Koppel vabatahtlikuna Türgis Iraagi põgenike koolis inglise keele õpetajana ja puuetega laste koolis abiõpetajana.
Riia Eesti põhikoolis õpib käesoleval õppeaastal 173 õpilast, kellest kolmandik on eesti juurtega. Koolis töötab neli eesti keele õpetajat.
Haridus- ja teadusministeerium teatab, et «Rahvuskaaslaste programmi» raames on Eesti riik lähetanud õpetajad nelja kohta: Riiga, Krimmi (Ukraina), Petserisse ja Ülem-Suetukki (mõlemad Venemaal). Kokku õpetatakse eesti keelt välismaal rahvuskaaslastele vähemalt 50 õpetuskohas.

Peterburi Jaani kirikus meenutati Georg Otsa
1. juunil andsid Peterburi Jaani kirikus, mis on sealse publiku jaoks hinnatud kontserdisaaliks kujunemas, kontserdi Mihhaili teatri solistid Natalja Mironova, Andrei Žilihovski, Nikolai Kopõlov, Boris Pinhasovitš.
Kontserdiga «Ületamatu Mister X» avaldati austust armastatud lauljale Georg Otsale. Esitusele tulid aariad ooperitest ja operettidest ning laulud Georg Otsa väga ulatuslikust repertuaarist. Georg Otsa üks kuulsamaid rolle filmis «Mister X (1958) andis ka pealkirja nimetatud kontserdile.