Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Uus kirikuvalitsuse koosseis
Välis-Eesti piiskopkond on läbi viimas konsistooriumi korralisi valimisi.
Piiskop Andres Tauli ettepanekul on uue kirikuvalitsuse koosseis järgmine: Naani Holsmer, Ingo Tiit Jaagu, Virge James, Tõnis Laar, Hendrik Laur, Peeter Põldre, Tiit Salumäe ja Tiit Tralla.
Uute liikmetena on esitatud Ingo Tiit Jaagu (67), Hendrik Lauri (74) ja Tiit Salumäe (60) kandidatuur.
Taanis Åbenrå põgenikelaagris sündinud ja Argentinas elanud Jaagu elab 1985. aastast Rootsis ja on 1996. aastast praost.
Tallinnas sündinud Laur on sõjapõgenikuna läbi Saksamaa laagrite jõudnud USAsse. Tänapäeval teenib Seattle’i, San Francisco ja Portlandi kogudust. On Chicago praostkonna abipraost.
Eestis sündinud ja elav Tiit Salumäe on EELK kirikuvalitsuse liige aastast 1994, Lääne praost ja Haapsalu koguduse õpetaja.

Öiste külaliste vastuvõtuks on valmis Tartu katoliku kirik Tähtveres. 
Arhiiv
Kirikute öö alustab
Esimest korda toimub Eestis 8. juunil kirikute öö.
Kirikute öö pakub laiemale avalikkusele võimalust külastada pühakodasid, saada rohkem teada nende kultuurilisest väärtusest ning tutvuda kristlusega muusika, kunsti, kohtumiste ja kogemuste läbi.
Kogudused Tallinnas ja Tartus valmistuvad vastu võtma külalisi avatud kirikutes rikkaliku programmiga, milles on ka ekskursioonid või kontserdid. Külalised saavad ronida tornidesse või näha kirikutes kohti, mis tavaliselt ei ole avatud, näiteks kooripealseid, käärkambreid või krüpte.
Uudiseid, programme ja infot kirikute kohta, mis on sel ööl avatud, saab aadressilt www.kirikuteoo.ee.