Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Leeritunnistusi jagab kaplan Anna-Liisa Vaher.
Leer Kuperjanovi jalaväepataljonis

Eesti kaitseväe Kuperjanovi üksik-jalaväepataljoni sõdurid läbisid leerikursuse, mille viis läbi kaplan Anna-Liisa Vaher.
Vaher on varasemalt Eesti Kirikule öelnud, et lisaks tavateemadele kõneldi tundide käigus ka sellest, mis hingel ja mida keegi teenistuses olnu oluliseks pidas.
On arvatud, et tsiviilis olles on kirikus käimiseks ja leerikursuse läbimiseks veel vähem aega, aga nii mõnigi tahaks korra ja kombe kohaselt naist võtta.
Sõdurite leeriõnnistamine toimus Rõuge Maarja kirikus. 15 kursuse läbinust jääb viis Rõuge koguduse liikmeks ning ülejäänud siirduvad oma kodukoha kogudustesse.
Taoline leerikursus on esimene sealses väeosas ning huvi oli oodatust suurem. Ka käidi pühapäeviti koos leerigrupiga jumalateenistusel.


Kooliuudiseid Lätist

Läti kiriklik kool, Lutheri akadeemia (fotol), sai riikliku akrediteeringu ja nüüd võidakse esimest korda kooli asutamisest saati (1997) anda välja bakalaureusekraadi.
Seni oli riikliku kõrghariduse tunnustamise puudumise põhjuseks vähene doktorikraadiga õppejõudude osakaal. Nimelt peab vähemalt 30% õppejõududest omama doktorikraadi ja nad peavad pidama vähemalt 50% loengutest. Nüüd aga said mõned õppejõud käia USAs kraadiõppes ja doktorikraadi saamise järel võidi asuda taotlema bakalaureuse kraadiõppe luba.
Riia kristlik gümnaasium saab juba 20aastaseks. Kooli juures peetakse kõige olulisemaks head ja sõbralikku õhkkonda, mis on nende aastate jooksul kristlikus vaimus välja kujundatud. Kuigi kooli lõpetajad pole kõik kristlased, on ühiskonnas märgatud nende eetilisi seisukohti ja hoiakuid.