Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

ViljandiAjaLeht Ilmus Aja Lehe 200. number
1994. aasta jõuludest ilmuv Viljandi Jaani koguduse Aja Leht on jõudnud 200. numbrini. Juubelinumbrisse on tervituse lugejatele ja meenutuse ajalehe ilmumahakkamisest kirjutanud toonane koguduse õpetaja Jaan Tammsalu.
Tema sõnul oli Aja Leht esmalt mustvalge väikeseformaadiline neljaleheküljeline infoleht, mis on nüüdseks muutunud värviliseks, väljaande maht on kasvanud ja teemad mitmekesisemaks muutunud.
Aja Lehe üks toimetaja, koguduse õpetaja Marko Tiitus kirjutab ka väljaande sisust: lehes tehakse kokkuvõtteid koguduse­elust, avaldatakse üleskutseid ja teateid, jutlusi, mõtisklusi ja palveid, aga ka jagatakse unistusi. Jõudu tegijatele!

paldiskiÕigeusu kirik Paldiskisse
Pühapäeval, 22. septembril pühitseti Paldiski keskusesse rajatava õigeusu kiriku kuus kella ja kaheksanurkne rist. Samas pühitseti kirik pühale Sergei Radonežskile (1320–1392), vene mungale Varfolomeile, kellega on seotud palju legende.
Õigeusu kaanonite järgi valmiva puukiriku (fotol) arhitekt on Viktor Šadrin, ehituse rahastaja on Eesti ärimees Sergei Tšaplõgin. Kirik on tema isa Boriss Vassiljevitš Tšaplõgini mälestuseks, kes pühendas Paldiskile oma elust palju aastaid, jõudu, energiat ja teadmisi. Pühakoda mahutab kuni 170 inimest.

Sõbrad Läänemaal
Möödunud nädalavahetusel käisid Rootsi Hille koguduse lauljad külas Martna kogudusel, kellega neid seob kolmeaastane tutvus. 49 lauljat andsid reedel kontserdi Haapsalu toomkirikus, laupäeval oldi koos Martna-sõpradega ja külastati Keskvere mõisat ning pühapäeval oli õpetaja Kari Tynkkyneni sõnul kirikus suurejooneline kontsertjumalateenistus.
Sel laupäeval aga tuleb Ridalasse külla esindus Soome Kärkölä kogudusest, kel on sõprussuhted ka Lihula kogudusega. Teadaolevalt peetakse kogudusemajas külalisteõhtu.