Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

40 aastat usukindlust

Sel aastal oli 12. aprill ülestõusmisnädala kolmapäev. Päeva kirjakoht Ps 96:2 ütles, et peaksime Issandale laulma, kiitma tema nime ja päevast päeva kuulutama tema päästet. Mida ütles kirjakoht 40 aastat tagasi, ei oska öelda. Siis pühitseti Tallinna toomkirikus õpetaja ametisse Algur Kaerma, Mihkel Kukk (fotol) ja Tõnu Linnasmäe. Tõsi, ka nüüdseks vaimulike nimekirjast kustutatud Heino Nurk.

Issand on lasknud oma sulastel käia erinevaid radu, aga ülesanne kuulutada tema päästet on alati kehtinud. Mihkel Kukk on olnud lähedalt seotud kirikulehega. Aastal 1998 valiti ta nõukogu liikmeks ja 2006 kolleegiumi esimeheks. Viimasest ametist vahetas ta välja Jüri Ehasalu, aastal 2022 sai Mihkel Kuke asemel nõukogu liikmeks Kaido Soom. Praegu on nõukogu esimees Tiit Salumäe.

Sama nädala pühapäeval, 16. aprillil oli tähtpäeva puhul Mihkel Kuke teenitavas Rapla koguduses tänujumalateenistus, jutlustas peapiiskop ja laulis Riinimanda koor.

Kõpu kiriku talgud

Kahe aasta pärast valmimise 200. aastapäeva tähistav Kõpu kirik (fotol) on heades kätes. Õpetaja Hedi Vilumaa kutsub Kõpu koguduse liikmeid ja ümbruskonna rahvast sel nädalal kiriku hooldustöödele ja värvimise talgutele. Talgute käigus värvitakse rõdualune lagi ja keskmine postirida. Neljapäeval oodatakse abilisi alates kella 14 ja reedel alates kella 10. 

Kui plaanitud töö neil päevil ka kohe ei valmi, jätkatakse talgutega seni, kuni kõik vajalik tehtud. Seejärel paigaldatakse tagasi praegu eemaldatud kirikupingid.

Puust kabel ehitati Kõppu 1674, praegune kivikirik valmis 1825 ja aastast 1911 on Kõpu kihelkonnakirik. 1936 tehtud revisjon on nentinud, et kirik on remonditud, puudujäägina on märgitud veerennide puudumist. Tõenäoliselt saame suurel aastapäeval optimistlikult tõdeda, et kirikus ei esine ainsatki puudujääki.