Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Palmipuudepühal õnnistati palverändurid teele

Kaheksa aastaga on oodatud traditsiooniks saanud tava, et vaikset nädalat alustaval palmipuudepühal kogunevad Eesti Jaakobitee palverändurid Tallinna toomkirikusse vastu võtma vaimulikku õnnistust, millega saab uut hooaega alustada. Tänavu kogunes rändureid mitukümmend. Palverändureid õnnistas toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru (fotol). Lühirännaku korraldamiseks siirduti seejärel ühiselt Niguliste kirikusse, mille torn vaateplatvormina hiljuti huvilistele avati koos võimalusega torni jõudmiseks lifti kasutada. Palverändurid aga eelistasid linnavaateni jõudmiseks 223-astmelist treppi.

Veteranikuu algas sinilillekampaaniaga

Laupäeval, 1. aprillil alustati veteranikuud kümnendat korda sinilillekampaaniaga „Anname au!“, millega kutsutakse kaitseväe ning Kaitseliidu veteranide tunnustamiseks kandma sinilillemärki. 

Sel puhul rõhutas kaitseminister Hanno Pevkur, et tegemist on traditsiooniga, millega väärtustame veteranide panust Eesti kaitsmisel. Ta toonitas, et üle 25 aasta on Eesti kaitseväelased ja kaitseliitlased teeninud maailma kõige keerulisemates paikades, et tagada rahu ja hoida liitlassuhteid.

„Veteranikuu annab kõigile võimaluse näidata, et hoolime neist, kes on andnud hindamatu panuse selleks, et me kõik saaksime ennast turvalisemalt tunda,“ lisas minister, kutsudes kõiki kandma sinilillemärki.