Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Viis registrit kõlavad uhkelt

On uhke ja hea tunne, kui mõni vana ese saab uue hingamise. Nii me ju ütleme, kui midagi saab taas korda, et Jumala nime kuulutada. Juba jõulukuul tuli uudis, et Nabalas mängib palvemajas jälle orel. Pill käis kodust ära, remondis Toomas Mäevälja töökojas, aga tema pidulik avamine tuleb siis, kui ilmad soojad. Nelja aasta pärast juba sajandat sünnipäeva tähistav Terkmanni töökojas valminud viie registriga pill on tänu Kiili vallale ja orelimeistrile valmis oma tööd jätkama.  

Nimelt tasus Kiili vald 11 000 euro suuruse arve ja töö tegi orelimeister Mäeväli. Oreli oli 1926. aastal ehitatud palvemajale kinkinud taluperemees Hans Land

Kaks ja pool kuud õpet

Juurus oli ilmumispüha 3. pühapäeval, 22. jaanuaril koguduses tavapärasest pidulikum päev. Nimelt lõppes kolm kuud kestnud leeriõpe piduliku teenistusega pastoraadis. Koguduse vaimulik Kalle Kõiv sõnab, et leeriõnnistuse sai viis inimest. Sealjuures kolm olid ühest perest ja kaks teisest. Samal teenistusel ristis ta ka ühe beebi.

Õpetaja ütleb, et leerikool toimub koguduses pärast jumalateenistust ja kokku saadakse keskmiselt kümme korda. Viimastel aastatel on olnud kaks leeri aastas ja peatselt algab kevadleer. „Annan oma parima,“ sõnab õpetaja ja lisab lootusrikkalt, et leeritatu ei lähe koguduse jaoks kaduma. Möödugu või kümme aastat, aga kord kogudusega seotud inimene tuleb kindlasti tagasi.

Koostades praegu aruandeid, sõnab Kõiv, et kaugemal elavad koguduseliikmed tasusid küll kirikumaksu, ent jumalateenistusele jõudsid harvemini. See alandab täisliikmete arvu, aga kogudus on tubli, kinnitab Kõiv.