Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kogudus tähistas aastapäeva

Viljandi Jaani kogudus tähistas johannesepäeval, 27. detsembril kiriku 550. aastapäeva. Tunnustamaks eriliselt kogudusega seotud inimesi, on koguduse nõukogu asutanud tänumedali (fotol), mis pidupäeval esmakordselt ka üle anti. Medaliga tunnustatakse nende inimeste tegevust, kes on „oma tegevusega edendanud kristlikke väärtusi ning andnud märkimisväärse panuse Viljandi Jaani koguduse ja Viljandi linna heaks“, ütleb koguduse õpetaja Marko Tiitus.

Tänumedal anti kogudust varasemalt teeninud õpetajale Jaan Tammsalule, keda teame praegu kui Tallinna praosti ja sealse Jaani koguduse õpetajat. Medali sai aga ka koguduse liige aastast 1993, praegu kiriku perenaine Leili Weidebaum, kes on olnud koguduses sekretäri ametis ja aidanud kirikut taastada. Temast loodame peatselt ka lähemalt kirjutada.

Tänumedali on kujundanud Viljandis tegutseva reklaamibüroo juht Tõnno Habicht, kes on ise varem pälvinud koguduse aukirja. Koguduse pidulikul jumalateenistusel teenis peapiiskop.

Igavikku on lahkunud emeriitpaavst

Läinud aasta viimasel päeval lahkus Vatikanis ajast igavikku tänapäeva tuntuim katoliiklik teoloog Joseph Alois Ratzinger (fotol), keda maailm tundis kui paavst Benedictus XVI. Ta oli sündinud 16. aprillil 1927 ja oli katoliku kiriku pea aastatel 2005–2013. Ta oli järjekorras 265. paavst, astus vabatahtlikult ametist tagasi ja kandis 2013. aastast emeriitpaavsti tiitlit.

Läinud neljapäeval, 5. jaanuaril sängitati Ratzingeri põrm Vatikanis Püha Peetruse basiilika krüptis hauda. Lahkunud suurmehega käis pühakojas hüvasti jätmas tuhandeid inimesi. Matusetalituse toimetas paavst Franciscus. Eesti keeles on ilmunud Johannes Esto Ühingu vahendusel Ratzingeri tuntuim teos „Sissejuhatus kristlusesse: loengud apostellikust usutunnistusest“ (Tartu, 2006). Foto pärineb Wikipediast.