Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Mustamäe kiriku ehituseks laekus 31 ideekavandit 
Kavandatava Maarja Mag­daleena kiriku arhitektuurse lahenduse võistlusele laekus tähtajaks 31 võistlustööd. Žürii (esimees Jaan Tammsalu) kuulutas ideevõistluse õnnestunuks ja valis välja neli preemialaureaati.Võistlust korraldavad konsistoorium koos koguduse ja Eesti Arhitektide Liiduga.
Konkursi auhinnafond on kokku 12 750 eurot, millest esikohatöö preemia suurus on 5000 eurot. Võitjate väljakuulutamine toimub 28. augustil Tallinna Jaani kirikus heategevuskontserdil.

Nõo kogudusel kaks sõpra
Viimane aasta on varem kindla sõpruskoguduseta Nõo kogudusele tervelt kaks sõpra toonud. Üks neist on Helsingi Lauttasaari kogudus, mille emeriitõpetaja Erkki Auranen käis Nõos kuulutusnädalal jutlustamas. «Huvitaval kombel oleme õpetaja Auraneniga mõlemad kirikutööd teinud 11 aastat, ehkki ta on ealdasa vanem. Varem mäeinsener, sai äratatud ja asus kirikus ametisse,» ütles Nõo õpetaja Mart Jaanson.
Teiseks sõbraks sai kogudus Nemeskolta koguduse Ungarist, kelle õpetaja Lazslo Kovac 2012. a soome-ugri vaimulike konverentsi järel valis Nõo oma sõbraks kui sarnase ajaloolt ja suuruselt. Juunis käisid ungarlased praostkonna laulupäeval ja imestlesid, kuidas elatakse väikestes metsakülades. Tiheda asustusega keskeurooplase jaoks on see haruldane. Septembris läheb Nõo rahvas Ungarisse.

Tori Eesti sõjameeste mälestuskirikus
Tori Püha Jüri kirikus peeti 20. augustil taasiseseisvumispäeva tänujumalateenistus, teenis kaitseväe peakaplan Taavi Laanepere. Laulis Eesti Sõjameeste Pärnu Ühenduse meeskoor. Kõneles Tunne Kelam. Täitus 10 aastat Eesti esimese ratsamonumendi «Püha Jüri võitlus lohega» (autor Mati Karmin) püstitamisest kiriku juurde vabadussõja võidu ja taasiseseisvumise auks. «Kangelaste au ja mälestuse hoidmine on Tori kiriku peaülesanne,» ütles juhatuse esimees Jüri Kask.Püha Jüri märtrisurmast möödub 1710. a.