Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Jõelähtme orel saadetakse Saksamaale

Pühapäeval, 30. oktoobril kell 13 on Jõelähtme kirikus kontsert, millega kogutakse annetusi oreli restaureerimiseks.

Orel saadetakse pidulikult Saksamaale, et see suuremaks ehitada. Mööbli restaureerimisega tegelev usaldusühing Renovare on oreliprospekti juba viinud oma töökotta, et korda teha selle korpus. Kontserdil laulab Kristjan Kannukene, kes saadab end elektrikitarril, aga ka Tallinna Poistekoor Lydia ja Tomi Rahula juhatusel. 

Oreliprospekt saab restaureerimise käigus oma kunagise ehk värvilise välimuse. Kevadel kirjutas kirikulehe toimetaja Kätlin Liimets: „Gustav Normanni 1858. aastal valminud orel lõhuti II maailmasõja ajal ning seati käepäraste vahenditega mängukõlblikuks pärast sõda. Viimased 25 aastat on pill vaikinud, sest puudu on hulk vilesid. Taastatav orel hakkab kandma Normanni ja uue, veel valimata orelimeistri nime. Vanast orelist soovitakse kasutada kõike, mis on väärtuslik. See, mis katki või puudu, tehakse uus.“ 

Orel valmib arvatavalt kevadeks 2024. Tegu on Jõelähtme Kirikumõisa SA esimese ettevõtmisega. Oreli heaks saab annetada Jõelähtme Kirikumõisa sihtasutuse kontole EE907700771007276357. SWIFT: LHVBEE22, selgituseks „orelivile“.

Juhised kriisiolukorraks

Päästeamet jagab kõigile soovitusi kriisiolukorras hakkama saamiseks ja kõigi postkastidesse jõuavad neil päevil vastavad näpunäited.

On oluline, et iga pere suudaks eriolukorras iseseisvalt toime tulla. Suur torm sügisel 2019 jättis paljud majapidamised elektrita ja toonane kogemus näitab, et inimesed jäid hätta. Küll ei maksa kriisi karta, ütleb Mikko Virkala päästeametist. Trükisega antaksegi teavet, missugused kriisid võivad meie elu muuta, antakse nõu vajaliku varu, aga ka selle kohta, kuidas aidata naabreid.