Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tänulik sõprade üle


 Jarkko Willmann ja Kalle Kõiv (paremal).

Läinud pühapäeval, mil tähistati Juuru koguduse 784. aastapäeva, olid kogudusel külas sõbrad Soomest Pori Teljä kogudusest. Jumalateenistusel jutlustas koguduse õpetaja Kalle Kõiv, külalistele tõlkis jutluse sõpruskoguduse õpetaja Jarkko Juhani Willmann. Viimane töötab Pori Teljä koguduses aastast 2008 ja on Kõivu sõnul estofiil. Võib arvata, et ta nautis võimalust oma teadmisi proovile panna.

Jumalateenistusel teenis orelil koguduse organisti Mari Põllu kõrval kaasa ka külalisorganist. Pärast teenistust oldi ühises kohvilauas ja tunti koosolemisest rõõmu. Sõprussidemed kahe koguduse vahel on aastast 2013 ja Juuru kogudus käis sõpradel külas üle aasta. Muutuse tõi koroonaaeg, kui sidet on peetud põhiliselt telefoni teel. Korra kogunes ka koguduste tuumik ja kohtuti veebis.

Õpetaja Kõiv on tänulik sõpradele, kes lisaks vaimsele ühtehoidmisele toetavad korra aastas kogudust ka majanduslikult. 

Anda ruumi tänumeelele

18. september oli kirikukalendris tänulikkuse pühapäev. Tallinna Peeteli koguduses rõõmustati Soome Tampere Harju koguduse kahepäevase külaskäigu üle ja oldi pühapäevasel jumalateenistusel ühises osaduses. Pelgulinna kirikus jutlustas külalisõpetaja Leena Jalkanen, jutluse tõlkis Liina Luup. Kaasa teenis koguduse kammerkoor. 

Sõprade külaskäiku jääb meenutama kiriku juurde istutatud pooppuu. Puu on sümboolne, sest selle purukstambitud marju on rasketel aegadel lisatud leivajahule. Pooppuul ja tema marjadel on ka mitu rahvapärast nimetust nagu jahumari ja leivapuu. Sel ilusal päeval palvetati, et sõprus kahe koguduse vahel kestaks veel kaua läbi „sõjatuule, taudi ja maailmamajanduse kiviklibuse pinna“. 

Eesti Kirik