Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Ilmus kaunis fotoalbum

Koorijuhtide-organistide segakoor KOSK tähistas augustis oma tegevuse 40. aastapäeva ja selleks puhuks ilmus fotoalbum, mida pidupäeval kahe kontserdiosa vahel tutvustati. Album on kokkuvõte koori ajaloost piltides. Albumi  on koostanud Aivi Otsnik, Marika Kahar ja Kahro Kivilo ning toimetanud Tuuliki Jürjo, kujundanud Riina Soom. Vanu pilte leida polnud lihtne, ütleb toimetaja, aga palju aitas kirikumuusik Anne-Mai Salumäe.

Koor on lauluga Issandat teeninud nii meie kui mitmes Euroopa kirikus ja albumist saab koori reisidest hea ülevaate. Hetkekski ei tohi aga unustada, et koor on 40 aastat laulnud  kiitust ja tänu Issandale. Albumit saab osta kirikumuusika liidust.

Teekäija erinumber on seminari-teemaline

Kõrgem usuteaduslik seminar tähistas tegevuse 100. aastapäeva ja sel puhul ilmus baptisti kiriku väljaande Teekäija erinumber. Kogumikus mõtestatakse kristlikku haridust, seminari ajaloost kirjutab ennekõike selle olulisust rõhutades rektor Einike Pilli. Ta kirjutab: „Teoloogilist kooli võib võrrelda õunapuuaiaga. Siia on erinevatel aegadel istutatud ja selle vilju on söödud näljaaegadel.“ Tänagi tehtav jääb järgmistele põlvedele. 

Lugeja saab huvitavaid fakte ka juba igavikuteele läinud heliloojatest, neist kirjutab kirikuloo õppejõud Toivo Pilli ja pakub kindlasti avastamist ka kirikukaugele inimesele. Et aga õpetusega tuttavaks saada, kutsub ajakiri seminari õppima. Lugeda on muidugi muudki, seda saab teha kas kodulehe teek.ee vahendusel või ajakirja postkasti tellides.