Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Mälestus on põlistatud

Fotol on osa mälestusmärgist.Tõnu Veldre.

Saaremaal Luulupe külas avati mälestuskompleks metsavendadele.

Laupäeval oli Saaremaal Luulupe metsas eriline sündmus, sest avati mälestusmärk seal 72 aastat tagasi langenud metsavendadele. Pühapäeval sai aga Kuressaare lossihoovis näha metsavendade ja julgeolekutöötajate vahelise võitluse taaslavastust.  

Ka varasematel aastatel on meie vabadust kalliks pidavad ühendused, sh Saaremaa Sõjavaraselts ja saare vabadusvõitlejate ühing, toimunud lahingut ja seal langenud metsavendi aus hoidnud ning seal on peetud palvust. 12. augustit, mil lahing toimus, plaanitakse tähistada kui Saaremaa vastupanuliikumise päeva.    

Kivi õnnistas ja kõne pidas Kaitseliidu kaplan õpetaja Hannes Nelis, kes ütleb, et püstitatud kivi on kui lepituse ja edasimineku sümbol. Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik Arto Reinmaa aga sõnab: „Arvan, et need, kes rasketel aegadel jäid truuks Eesti Vabariigile, on igati mälestamist väärt ja iga mälestis kannab endas väärtust ja teadmisi tulevastele põlvedele aegadest, mida keegi tagasi ei soovi.“ 

Palve ei lõpe

Jaakobitee. Arhiiv.

Eesti Jaakobitee kokkutulek ja palverännak Eestis on selleks aastaks läbi. Tegu oli juba 12. kokkutulekuga, ütleb esimesest korrast korraldusmeeskonda kuuluv Jane Vain. Ta ütleb, et sai 2008 Hispaanias Caminol käies palverännupisiku ja propageerib rännakut koos palvega nüüd ka teistele. Kokkutulekul osalejatest olid pooled need, kes on igal aastal rännakul käinud. Oli huvilisi, kes alles plaanivad Hispaaniasse rännakule minna või tahavad esialgu Eesti piiresse jääda.

Kogu ettevõtmine vältas nädala ja kõnnitud kilomeetreid kokku sai ligikaudu 120. Viimastel aastatel on kõnnitud Pärnu-Jaagupist Järva-Madisele, külastatud teele jäävaid pühakodasid ja muidugi palvetatud.