Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Vastseliina lühterVastseliinas restaureeritakse kiriku lühtreid
Kahe aasta vältel on Vastseliina Katariina kirikus restaureeritud neli seinalühtrit ja kaks suurt külglühtrit.
Koguduse õpetaja Toivo Hollo vahendab, et möödunud aastal läks restaureerimine maksma üle 3000 euro. Sel aastal on ennistatud kaks väiksemat lühtrit (fotol) 2200 euro eest ning kordategemist ootavad veel seinalühtrid maksumuses 1800 eurot.
Suures osas on raha tulnud eraannetustest ja õp Hollo rõhutab, et jätkuvalt on annetused ajalooliste valgustite renoveerimiseks teretulnud (EELK Vastseliina Katariina koguduse pangaarve Krediidipangas 4278624107609 ja
SEBs 10402014149008).

Suvi Hiiumaal on sündmusterohke
Kirikupäevad «Mina usun …» pakuvad huvilistele tihedat tegevuskava neljaks päevaks 28. juunist 1. juulini. Et üheskoos kogeda ristiinimesi ühendavat osadust, kiita Loojat ning valmistada oma meelt igat kristlast puudutavaks misjonitööks. Programmi koostades on arvestatud laia sihtrühmaga, nii leiab huvipakkuvat ning eakohast tegevust noor ja ka vanem inimene.
18.–21. juulini peetakse Hiiu folki, kus nii muusikat kui silmaringi avardavat ja käeoskust arendavat teavet pakkuvaid töötubasid, kõnelemata meeleolukaist väljasõitudest ja lõõgastavat koosviibimist pakkuvaist üritustest.

Langenud sõdurite jälgedes
Eesti Vabadusvõitluse Muuseum koos reisibürooga Mainedd organiseerib Velikije Lukis võidelnute ja seal hukkunute lähedastele, ajaloo- ja militaarhuvilistele võimalust külastada Velikije Lukit 26.–28. juulini ja 23.–25. augustini. Kolmepäevasel reisil käiakse ka Petseri kloostris, Pihkva kremlis, Ostrovi relvamuuseumis, Puškiniga seotud paikades Mihhailovskojes. Velikije Lukis külastame eesti sõjameeste vennaskalmistuid, lahingutega seotud kohti ja ajaloomuuseumi. Toimub mälestusjumalateenistus. Info reisi kohta tel 551 9407 või 644 4744, info@mainedd.ee.