Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eestisse saabub Moskvast patriarh Kirill
Eestisse saabub sel nädalal visiidile Moskva ja kogu Venemaa patriarh Kirill (66), kes pühitseti patriarhiks 1. veebruaril 2009. 16. juunil kohtub patriarh Tallinna toomkirikus EKNi presidendi peapiiskop Andres Põderiga. Kohtumise juures viibivad patriarhi ja peapiiskoppi saatvad isikud.
Kohtumisel on aruteluteemadeks eestlaste teenimine ja ajaloolised kogukonnad Venemaal ja Ukrainas; kahe kiriku vahelised sidemed Venemaal ja Eestis läbi koostöö Eesti Kirikute Nõukogus; kirikud traditsiooniliste väärtuste hoidjana.

Juuniküüditamise mälestuspäeva palvus
Juuniküüditamise mälestuspäeva palvus toimub Tallinna Jaani kirikus 14. juunil kell 16. Mälestuspalvusel teenivad peapiiskop Andres Põder ja Tallinna praost Jaan Tammsalu. Orelil mängib Maris Oidekivi-Kaufmann, viiulil Meelis Vahar.
Kasutusel on 14. juunil 1943 Lindamäel mälestustahvli avamisel kasutatud laululehe koopiad.

Lääne praostkonnas atesteeriti jutlustajaid
1. juunil atesteeriti Haapsalus jutlustajaks Aino Aar­niste Nõva kogudusse ja Kristo Hüdsi Lääne-Nigula kogudusse. Atesteerimiskomisjoni kuulusid praost Tiit Salumäe, haridusassessor Gustav Piir ja dr Kaido Soom. Jutlustajad seatakse ametisse lähiajal nende kogudustes ja nad töötavad kohaliku koguduse õpetaja vastutusel.

Peapiiskopi otsused
Nelli Kalikovale anti EELK tänukiri pikaajalise koostöö eest HIV/AIDSi ja narkomaania ennetamisel ning leviku tõkestamisel.
Saku Toomase koguduse abiõpetajaks on määratud alates 1. maist Magne Mølster.
Tauno Kiburile on antud luba kandideerida Tapa koguduse õpetaja ametikohale ja Tauno Tederile luba kandideerida Häädemeeste koguduse õpetaja ametikohale.