Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

LMLi jõulutervitus

Oma tänavuses jõululäkituses tõdeb Luterliku Maailmaliidu (LML) president peapiiskop Panti Filibus Musa (pildil), et kogu maailmas vajutab pühadele oma pitseri jätkuv uue koroonaviiruse epideemia. Paljud inimesed ei saa oma lähedastega koos olla ega koguneda kirikutesse Jumalat teenima ja traditsioonilisi jõululaule laulma. Pühaderõõmu varjutab ebakindlus ja hirm tuleviku ees. Samas tuli ka Jeesus ilmale tagasihoidlikes ja ebakindlates oludes, kuid tõi sellesse pimedasse maailma uut lootust ja valgust.

„Paistku valgus meie ja kõikide inimeste elu pimeduses, nii nagu see kiirgas esimesel jõuluööl inglite poolt üllatatud karjastele. Ja toogu lapse sünd Petlemmas – taevalik sõnum – teile ja teie peredele sellel jõuluajal ootamatut rõõmu,“ soovib LMLi president. Tervikuna saab tema läkitust lugeda veebiajakirja Kirik ja Teoloogia kodulehelt.

Viirus pühi segamas

Hoolimata koroonaviiruse levimisest tulenevatest uutest piirangutest on paljudel Saksamaa kristlastel siiski võimalik minna jõulude ajal kirikusse jumalateenistusest osa saama. Vaid Lippe ja Vestfaali protestantlikud kirikud on soovitanud 10. jaanuarini kõik jumalateenistused asendada veebiülekannetega. Ülejäänud kaheksateistkümnes Saksamaa Evangeelse Kiriku liikmeskirikus kutsutakse kogudusi avalike jumalateenistuste toimumise üle ise otsustama ning järgima rangeid ettevaatusabinõusid nakkuse leviku vältimiseks.

Seevastu Soomes peavad usklikud pühadeaegseid jumalateenistusi enamasti jälgima tele- või veebiülekannete vahendusel.

Jõulud Iraagis

Iraagi parlamendi üksmeelse otsusega on 25. detsember kui Jeesuse Kristuse sündimise püha sellest aastast vaba päev mitte ainult kristlastele, vaid kõigile riigi elanikele. Otsus tehti kolm kuud enne paavst Franciscuse kavandatavat külaskäiku riiki.

Umbes 40 miljoni elanikuga Iraagis elas veel selle sajandi algul poolteist miljonit kristlast, ent kodusõja ja usulise vägivalla tõttu on neist nüüdseks üle poole kodumaalt lahkunud.