Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kool sai Hugo Lepnurme nime

Üle poole sajandi tegutsev Kuusalu kunstide kool kannab sellest sügisest Hugo Lepnurme nime. Kooli sünniajaks loetakse aastat 1976, mil Kuusalus asutati muusikakool. Mõni aasta tagasi sai kool koduoreli, mis valmis orelimeister Toomas Mäevälja töökojas, kaks aastat tagasi lisaks veel digioreli ja siis otsustati kooli saal nimetada Kuusalu lähedal Tsitre külas sündinud valla aukodaniku Hugo Lepnurme (1914 – 1999) järgi.

Käesolev õppeaasta algas koolis novembris, aga tavapärasest pidulikumalt, sest kooli sisenejat ootas fuajees suur üllatus. Seina kaunistab samas koolis õpetajana töötava kunstniku Krista Simsoni seinamaal orelimeistrist (fotol). Nädal enne huvikooli õppeaasta algust ehk 29. oktoobril oli Kuusalu vallavalitsus kinnitanud kooli nimemuutuse. Nüüd kannab sealne huvikool Hugo Lepnurme Kuusalu Kunstide Kooli nime.

Kingituseks kunstnikule

Septembris Simferoopolis toimunud III dokumentaalfilmide festivalil KrõmDok osales sel aastal Eestis sündinud film „Amandus Adamson. Elu ajad“ ja pälvis sooja vastuvõtu, eriti Krimmi eestlaste seas. Film kõneleb Pakri poolsaarel sündinud ja eriti Venemaal suure tähelepanu pälvinud skulptorist Amandus Adamsonist (1855-1929, fotol), kelle 165. sünniaastapäev oli 12. novembril.

Filmi režissöör on Ella Agaranovskaja ja operaator Nikolai Šarubin. Filmi puhul on esile tõstetud suuri panoraamvõtteid. Filmi näidati hiljuti Harju maakonnaraamatukogus, aga loodetavasti jõuab see mujalegi avalikkuse ette.

Amandus Adamsoni rikkalikku loomingupärandisse kuulub ka mitu vabadussõja monumenti, aga ka Tartu Pauluse kiriku altariskulptuur „Tulge minu juurde, kes te vaevatud ja koormatud olete“ aastast 1923. Skulptuur (osaliselt säilinud) asub praegu kiriku krüptis.