Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Soomes kuulub kirikusse alla 70 protsendi elanikest
Soome luterliku kiriku liikmeskond langes Soome kiriku statistika põhjal taas. Kui portaali www.kotimaa24.fi andmeil kuulus 2017. aasta lõpus Soomes kirikusse 70,8 protsenti elanikkonnast, siis 2018. aasta lõpus oli vastav näitaja 69,7%.
Positiivsena paistab silma, et kirikuga liitujate hulk on viimastel aastatel Soomes püsivalt kasvuteel, nii liitus kirikuga eelmisel aastal 16 682 inimest. Samas kasvab ka kirikust lahkujate hulk, olles eelmisel aastal 58 338. Vähenes ka ristitute arv. Aastal 2018 ristiti Soome luterlikus kirikus 30 892 inimest. Vähenemise põhjuseks peetakse nii seda, et sündimus on vähenenud, kui ka seda, et üha rohkem on neid vanemaid, kes on jätnud oma lapse ristimata.

Panama logo34. ülemaailmsed katoliiklikud noortepäevad Panamas
22.–27. jaanuarini toimunud noortepäevadel Kesk-Ameerikas Panamas osales hinnanguliselt üle 5–6 miljoni noore. Noortepäevad leiavad aset umbes iga kahe aasta tagant ja on mõeldud kõigile noortele, kes soovivad tunnistada usku Kristusesse või alles otsivad seda.
Viimati toimusid päevad Poolas Krakowis (2016), kus osales ka grupp noori Eestist. Panamale eestlaste delegatsiooni ei läinud, kuid kohal oli 40 lätlast. Noortepäevade tipphetk oli püha missa koos püha isa paavst Franciscusega.
Noortepäevade algataja oli paavst Johannes Paulus II ja esimene noortekogunemine toimus 1985. a Roomas.

Kristlaste tagakiusamisest maailmas
Organisatsiooni Open Doors 2019. aasta raporti järgi on kristlaste tagakiusamine tõsiseks probleemiks maailma 73 riigis.
Ühtekokku puudutab see umbes 245 miljonit kristlast, kes kannatavad peamiselt islamiäärmusluse, ateistlike diktatuuride või religioosse natsionalismi tõttu. Kõige rängem on olukord Põhja-Koreas, Afganistanis, Somaalias, Liibüas ja Pakistanis. Ent vastavas edetabelis on ära toodud ka Venemaa, mis paikneb 41. kohal.