Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kirikumuusika liidu üldkogu
Esmaspäeval, 18. märtsil kell 10 tuleb Tallinnas konsistooriumis kokku kirikumuusika liidu üldkogu.
Päevakavas on tegevusaruande kuulamine ja plaanid eelolevaks aastaks. Arutletakse 2015. a kirikupäeva ja vaimuliku laulupäeva üle. Valitakse uus juhatus ja revisjonikomisjon. Seni on liidu juhatuse esimees olnud Tuuliki Jürjo.

Kooskäimise võimalusi ka nädala sees
Tallinna toomkoguduse kuukiri Katedraali Sõnumid annab teada, et märts toob koguduseellu uusi üritusi.
Kolmapäeviti kell 17 hakkab regulaarselt toimuma kesknädala palvus orelimuusikaga neile, kes soovivad tööpäeva lõpus pisut vaimulikku kosutust koos jumalasõna ja orelimuusikaga.
Alates homsest hakkab neljapäeviti kell 18 üle nädala koos käima koguduse kool neile, kellel leerikursus juba seljataga ning soov ennast harida ja täiendada kristlaseks kasvamise teel.
Üle nädala, alates 21. märtsist kell 18, hakkavad koguduse vaimulikud läbi viima piiblitunde. Need on mõeldud Piibli süstemaatiliseks ja regulaarseks uurimiseks koos vaimulikust õpetaja ja kaaskristlastega. Eelnev registreerimine ei ole vajalik ja osalema oodatakse ka neid, kellel regulaarne kooskäimine ei ole alati võimalik.

ivo-posti-6910Kirikupühad Maarjamaal
Agentuuri Corelli Music kontserdid leiavad aset vaikse nädala suurel reedel ja vaiksel laupäeval, 29. märtsil kell 18 Tartu Jaani ja 30. märtsil kell 16 Tallinna Jaani kirikus. Solistina astuvad üles pikalt Hollandis töötanud ning hiljuti Eesti lavadele naasnud Ivo Posti (pildil), sopran Pirjo Püvi ja Imbi Tarum orelil.
Ettekandele tulevad imekaunid Vivaldi ja Pergolesi teosed «Stabat Mater», lisaks Vivaldi Concerto grosso ja Händeli orelikontsert. Esineb Corelli Barokkorkester Martin Sildose dirigeerimisel. Sarja eesmärk on esitada kirikupühade puhul loodud muusikat pühakodades, mille vaimse ja akustilise keskkonnaga on heliloojad oma teoseid kirjutades arvestanud. Kontserdisarja «Kirikupühad Maarjamaal» patroon on peapiiskop Andres Põder.