Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tööle Peterburi
Misjonärid Liliann ja Hannu Keskinen (fotol), kes koos lastega elavad praegu Soomes, valmistuvad minema sügisest tööle Peterburi. Soome Rahvamisjoni lähetusel peaks nende uueks tööpaigaks saama sealne Jaani kirik, kus Hannu hakkab kogudust teenima diakonina ja Liliann tegema lastetööd.
Tänu sellele muutub vaimulik kogudusele kättesaadavaks iga päev, mitte ainult kahel pühapäeval kuus, kui Eestist sõidavad jumalateenistust pidama kas Arho Tuhkru või Enn Salveste. Keskinenide arvates on potentsiaali teha koguduses ka venekeelset tööd.

Osaduses heade raamatute seltsis
Kuressaare koguduse luge­mishuviline grupp saab üle nädala reedeti kokku, et vestelda loetud raamatute üle. Juba kolmandat aastat kohtub neli-viis pensionieas inimest, et saada koosolemisest ka osaduslikku tuge, sest iga kohtumine algab ja lõpeb palvusega. Kindlasti kuulub selle tunni sisse laul, selgitab sel aastal kokkusaamisi juhtiv Tiiu Kallas.
«Meile meeldivad jutluseraamatud, mõtisklused, jutud meremeeste elust,» täpsustab Tiiu Kallas raamatuvalikut. Temal endal on parasjagu käsil Arne Hiobi «Püha maa, juudid ja Jee­sus», et sügisel reisil kogetut paremini mõista.

Kaminaõhtud pastoraadis
Korra kuus koguneb Kolga-Jaani rahvas pastoraati (fotol) kaminaõhtule. Nii juba üle aasta, enamasti iga kuu kolmanda kolmapäeva õhtul, kui päevad lühikesed ja ööd pikad. Õpetaja Peeter Parts ja tema abikaasa Aire on lahked võõrustama ja sageli on Aire kutsunud seltsi huvitava külalise.
Meenuvad linnuteadlane Olev Renno, psühholoog Väino Mannermaa. Peetud on Afganistani-teemaline õhtu, mille sisustas varem kaitseväes kaplanina teeninud õpetaja ise. Peamiselt on kõneks hingehoidlikud teemad, sest kaminaõhtuid korraldaval Airel on vastav koolitus.