Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Püha Johannese koolis on tutvumistund
Esimesse klassi registreerunud õpilastele toimub tutvumistund 9. veebruaril Tallinnas Püha Miikaeli kooli ruumides Vene tänaval. Sisseastumiskatsetest eristab tutvumistundi see, et ei kontrollita laste teadmisi ega seata lapsi selle põhjal pingeritta.
Kooli ruumide üle käivad läbirääkimised kinnisvaraarendajaga, maja asub Nõmmel kesk rohelust, eemal tänavakärast. Esimeseks õppeaastaks tehakse vilkalt ettevalmistustööd: õpetajad koostavad ainekavu, valmimas on kooli arengukava.
Püha Johannese kool on 1. septembril 2013 avatav kristlikel põhimõtetel rajanev era-üldhariduskool.

Elva pastoraadis sae ja haamriga
Õpetaja Vallo Ehasalu on Elva koguduse pastoraadihoonet (fotol) jätkuvalt uuendanud. «Kui aru sain, et sae ja haamriga saan päris palju ise teha, siis alustasingi,» ütleb ta. «Tegijale antakse ka abi.»
Uuendatud on kõik, välja arvatud vundament ja seinad. Põrandalauad on kinnitamata, kuivavad alles paika ja parajaks. Katus on peal, uhiuued radiaatorid annavad sooja. «Krohvimise asemel võib-olla jätame nähtavale tugevad vanad kanditud puupalgid,» arvab abikaasa Mirja. Teisel korrusel saab juba elada.

Maakondades antakse üle Kultuuripärli preemiaid
Viljandimaa tunnustas Kultuuripärli preemiaga kultuuripärimuse meistrit, hoidjat, kandjat ja õpetajat Anu Rauda, Viljani Jaani koguduse liiget. Jõgevamaa kultuuripärl on Tiina Tegelmann, Palamuse koguduse liige. Teenekas kultuuritöötaja Tegelmann on aastaid edendanud ka isetegevuslikku teatrielu.
Preemia on algatanud Eesti Kultuurkapitali nõukogu 2006. aastal. Eesmärk on innustada ja tunnustada kõrgvormis kunstide, rahvakultuuri ning kehakultuuri ja spordi valdkonnas tegutsevate inimeste erialast pühendumist maakondades. Tänavu on preemia suurus 1300 eurot.