Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Anti üle Aadu Luukase missioonipreemiad
2007. aastast väljaantava missioonipreemia pälvis sel aastal Tartu ülikooli Narva kolledži direktor Kat­ri Raik.
Laureaadipreemia väärtuseks on 32 000 eurot. Kat­ri Raik lubas preemiaraha toel teha teoks oma ammuse soovi ehitada Narva lastele karussell kolledži uue hoone kõrvale.
Nominendipreemia 6400 eurot pälvisid spordielu edendaja Igor Šinkevitš, peapiiskop Andres Põder, lasteportaalide looja Janika Leoste, kuulmispuudega laste heategevusorganisatsioon MTÜ EMERK Audiere ning põhikooliealistele lastele suunatud kristlik heategevusorganisatsioon MTÜ Lastekeskus Tähetorn.
Aadu Luukase Sihtasutuse nõukogu esimees Indrek Luukas sõnas, et tänavust laureaati Katri Raiki tõstab teistest esile see, et ta on suunanud kogu oma energia ja tegutsemistahte ühe Eestimaa piirkonna arendamisele. Missioonipreemia eesmärgiks on tunnustada isikut või organisatsiooni, kes paistab silma Eesti ühiskonna tasakaalustatud arengu ja rahva elukvaliteedi edendamisega. Missioonipreemia laureaatideks 2011. aastal olid Tartu ülikooli professor Marju Lauristin ning vaimulik Toomas Paul.

Tehti valikuid
Kultuuriministeeriumi konkursikomisjon valis Eesti Rahva Muuseumi direktoriks Tõnis Lukase (fotol), kes on olnud ERMi direktor ka aastatel 1992–1995. Ajaloolase haridusega Tõnis Lukas on riigikogu praeguse koosseisu liige ja keskkonnakomisjoni esimees. 2007. aastast on ta seotud Eesti Kirikuga, olles SA Ajaleht Eesti Kirik nõukogu liige.

* * *
Eesti Teaduste Akadeemia üldkogu valis 17 kandidaadi hulgast neli uut akadeemikut. Kolm neist on Tartu ülikoolist: prof Ergo Nõmmiste, prof Jaak Vilo ja dotsent Tõnu-Andrus Tannberg. Kirjanduse alal pälvis akadeemiku tiitli luuletaja ja kirjanik Hando Runnel.