Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tartu Jaani kirikus alustatakse regilaulumissadega
Pühakutepäeval, 1. novembril toimus armulauaga jumalateenistus, kus koguduselauludena kasutati traditsiooniliste koraalide asemel regilaule. Regilaulumissad ei asenda Ülikooli-Jaani koguduse igapühapäevaseid teenistusi, vaid püüdlevad mitmekesistama koguduse jumalateenistuslikku elu.
Et need teenistused toimuvad erinevatel nädalapäevadel, ka äripäeviti, loob see võimaluse paljudele, kellel mingil põhjusel pühapäeval raske kirikusse jõuda. Regilaulumissa aluseks on Viljandi kultuuriakadeemias 2006. aastal Eva Mit­reikina lõputööna valminud missamuusika.

Lahkunute mälestuseks süüdati küünlad
Hingedepäeval, 2. novembril viidi Tallinnas Pärnamäe kalmistul läbi oikumeeniline mälestusteenistus omasteta lahkunuile.
Talituse toimetasid praost Jaan Tammsalu (EELK), superintendent Taavi Hollman (EMK) ja peasekretär pastor Erki Tamm (EEKBKL).
Tuhamatuse ühiskalmesse puistati nende kadunukeste tuhk, keda kahe aasta jooksul keegi lähedastest ei ole otsinud. Tallinna linn korraldab taolisi mälestusteenistusi juba alates 2000. aastast.

Pereraadios alustas uus saatesari
Pereraadio alustas septembris uut saatesarja «Leeritund». Saatesarja pikkuseks on 40 tundi ja selle käigus selgitatakse ristiusu põhitõdesid luteri kiriku leeritundide formaadis.
Tunnid ja saated viivad ühise vestlusena läbi vaimulikud Jaan Tammsalu ja Urmas Viilma. Umbes ühe tunni pikkune saade on eetris igal nädalal reedeti kl 19, kordusena laupäeviti kl 12 ja neljapäeviti kl 24. Saated on järelkuulatavad Pereraadio arhiivist.