Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tori kogudus kutsub aastapäevale
Lõikustänupüha tähistatakse 12. oktoobril, aga Tori koguduses on see päev mitmekordselt eriline. Sel päeval on koguduses ka leeripüha, ütleb kogudust teeniv vaimulik Jaanus Torrim.
Sügis ongi koguduse ja kiriku ajaloos märkimisväärne aeg. Nimelt pandi praegusele pühakojale nurgakivi 17. septembril 1852, kaks aastat hiljem 10. oktoobril hoone pühitseti.
Kirik hävis tulekahjus 22. septembril 1944, hoone taastamine algas aastal 1989, jumalateenistused toimuvad kirikus aastast 1994.
Praegu peetakse jumalateenistusi iga kuu 2. ja 4. pühapäeval.

kambja karikasVana karikas võetakse kasutusse
Kambja kirikus pühitsetakse lõikustänupüha jumalateenistusel kogudusele kuuluv paarisaja-aastane hõbekarikas (fotol), mis pärast 70 aastat taas kasutusele võetakse.
27 sentimeetri kõrguse karika tegi Tartu kullassepp Christoph Gottfried Berg ja see osteti aastal 1773 meistri leselt. 1944. aastal põles kirik varemetesse, koguduse vara saatus oli teadmata.
Kiriku pühitsemisel 2009. aastal saadi ajalooline armulauakarikas tagasi ja nüüd on see taastatud restaureerimisfirmas Mandragora. Õpetaja Andrus Mõttuse sõnul hakatakse koguduse reliikviat kasutama suurte pühade ajal.

Sõjapõgenikke mälestati ka Rootsis
70 aastat tagasi sügisel põgenes Läänemeres asuvale Rootsile kuuluvale Gotlandi saarele umbes kümme tuhat eestlast ja lätlast. Ka Ojamaana tuntud saarel ei ole toimunut unustatud ja põgenemise aastapäeva tähistati 13. septembril nii Saaremaal Lõmala sadamas kui ka Gotlandil Slite sadamas.
Rootsis osalesid mälestusüritusel Gotlandi piiskop Sven Bernhard Fast, Eesti ja Läti suursaadik, Saaremaal maavanem Kaido Kaasik ja Saaremaa Omavalitsuste Liidu juht Raimu Aardam, põgenemist meenutas ajaloolane Bruno Pao.