Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

DCIM100GOPROVainupeal algavad remonditööd
Vihula vallavalitsus on välja kuulutanud hanke renoveerija leidmiseks, et kavandatavate töödega tagada 1893. aasta suvel pühitsetud kabeli (fotol) püsimajäämine. Tegu on esimese etapiga, mille käigus kontrollitakse ja parandatakse katuse ühenduskohad, paigaldatakse tornile katteplekk, vahetatakse välja torni luugid ja raamid ning altari põrand.
Pärast II maailmasõda tühjalt seisnud Vainupea kabel taaspühitseti 1989, selle sai vallalt tasuta kasutamiseks mittetulundusühing Vainupea Küla Selts. Kabel on armastatud laulatuspaik.

Põlva kirikuaias langetatakse puid
Vanadelt fotodelt on näha, et Põlva kiriku ümbrus on olnud lage. Aja jooksul kasvama hakanud puud varjasid kirikut ega lasknud valgust pühakotta. Ka avaldasid suureks kasvanud puude juured survet kiriku müürile ja kirikuaias asuvale vabadussambale. Kooskõlas valla ja muinsuskaitseametiga kuulutas kogudus välja hanke kuue kase mahavõtmiseks ja mitme puu kärpimiseks. Sobivasse paika kavandatakse istutada uued puud.

M2rjamaa_kog_maja copyAastapäevaks valmistudes
Ussimaarjapäeva eel 7. septembril, kui Märjamaal tähistatakse esmamainimise 650. aastapäeva, rõõmustatakse ka uue värvikorra saanud kogudusemaja (fotol) üle. Nimelt olid augusti eelviimasel nädalal Märjamaal talgutel sõbrad Soomest Vihanti kogudusest. Seitse vabatahtlikku Kari Malkamäki eestvedamisel tulid Eestisse, et uuesti üle värvida juba eelnevalt vanast lahtisest värvist puhastatud kogudusemaja.
Nagu 14 aastat tagasi, kui maja viimati värviti, sai ka nüüd hoone sinise katte, seekord küll pastelsema. Sellest ajast teenib sealset Maarja kogudust õpetaja Illimar Toomet.