Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühidalt

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Ehitismälestiste toetus kolmekordistub

Minister Riina Solman on andnud teada, et ta on teinud ettepaneku eraldada Vabariigi Valitsuse omandireformi reservfondist kolm miljonit eurot tagastamatut toetust omandireformi käigus tagastatud ehitismälestiste seisukorra parandamiseks. Juba varasemalt otsustatud miljoni euroga teeb see kokku neli miljonit. Sageli on see maapiirkondade jaoks ainus lahendus muinsushooneid korrastada, annab nõunik teada.

Et toetuste eraldamine toimuks korrektselt ja läbipaistvalt, viib muinsuskaitseamet läbi avatud taotlusvooru. Täiendava raha eraldamise põhjuseks on summa vähendamine kahel aastal, aga ka ehitushindade tõus. Positiivne on olnud omanike aktiivsuse kasv, samuti teadmine, et toetuse piirmäär on tõusnud.

Käesoleval aastal sai reservfondist toetust seitse kirikut: Suure-Jaani, Haljala, Pärnu Eliisabeti, Põlva, Muhu, Vormsi ja Rannu kirik. Järelevalvet raha kasutamise üle teeb rahandusministeerium.

Ruudi Leinus sai aastapreemia

Pirita kloostris toimus 15. detsembril traditsiooniline Eesti Kirikute Nõukogu palvus ja tänuüritus, mil anti üle oikumeeniline aastapreemia. Sel aastal läks preemia Ruudi Leinusele (fotol), kes on kirikute nõukogus tööl olnud paarkümmend aastat, EEKBKL peasekretäri ametis veidi vähem – 14 aastat. Kirjutasime kirikulehes temast lähemalt septembris, kui ta tähistas 75. sünnipäeva.

Ruudi Leinus on öelnud, et on kirikute nõukogu täitevsekretärina kogenud oikumeenilise koostöö võimalust eri kirikute vahel, ühisosa leidmist olulistes ühiskonda puudutavates küsimustes, kokkulepeteni jõudmist läbi vastastikuse suhtlemise erinevates küsimustes. Aastapreemia on kena kingitus, mis aitab reisihimulise Ruudi koos abikaasa Haldiga avastama mõnd põnevat paika maailmas.