Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühidalt

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Lasterikkad pered said toetust
Kevadisest kontorirottide heategevusjooksust, mille patrooniks on endine õiguskantsler Allar Jõks, laekunud 7000 eurot läks tänavu lasterikaste perede huvihariduse toetamiseks.
28 väljavalitud pere hulka arvati toetuse saajaks ka Pindi koguduse õpetaja Argo Oleski neljalapseline pere. Pereisa sõnul saavad nüüd vanemad lapsed, kes tegelevad usinalt spordiga, täiendada oma suusavarustust. Olesk kiidab kodanikualgatuse korras läbi viidud üritust, mis aitab kompenseerida riigi tegematajätmist paljulapseliste perede toetamisel.

Korjanduspakk läks ennistamisele

Tegemist on 18. sajandist pärit korjanduspaku ehk kiriku vaestekassaga, mis seoses Haapsalu Jaani kiriku restaureerimisega kaevati altari kõrvalt põranda alt välja. Praost Tiit Salumäe (fotol), kes on Haapsalus töötanud enam kui 30 aastat, ei tea, et seda pakku keegi oleks avanud. Kasti sisu järgi saab oletada, et kassa on käigus olnud ka nõukogude ajal.
Eesti kirikutes on taolisi pakke alal vähe, muuseumides on neid hoiul umbes paarkümmend. Pärast restaureerimist leiab tammepuust välja raiutud, raudsepistatud ukse ja vitstega korjanduskast väärika koha oma kodukirikus. 
Noortefestival toetas Rannamõisa kogudust
Summa, ürituse korraldajate meelest loodetust kordi suurem – 392,22 eurot –, koguti augustis Pilistveres toimunud kristliku noortefestivali «Järgmine peatus» heategevusüritusel Vembu-Tembu turg, kus noored said müüki panna erinevaid esemeid ja tegevusi.
Kogusumma otsustati anda Rannamõisa kogudusele noortetöö elavdamiseks. Rannamõisa koguduse noortejuht Raul Suurväli edastab, et saadud raha kasutatakse auto ostmiseks, mida hakatakse kasutama õppesõiduks noortele.