Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühidalt

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

 Ristitee rännak kultuuripealinna vääriliselt
Suurel Reedel, 22. aprillil, peetakse Tallinna kesklinna kirikutes jälle ristitee rännakut, et veel enne rõõmsaid pühi meenutada Kristuse kannatusterohket rada. Rännak saab alguse Jaani kirikust, liigub siis Kaarli ja Nelipühi kirikusse, sealt toomkirikusse ning lõpeb agape söömaajaga Oleviste kirikus.
EELK konsistooriumisse jõudis ka rist Saksamaalt Ruhrist, mis oli möödunud aastal Euroopa kultuuripealinnaks. Seegi rist tuuakse ristitee rännakul välja ning on 1. mail kasutusel Emmause missal Rootsi-Mihkli kirikus.
Algas muinsuskaitsekuu  
Esmaspäeval, 18. aprillil avati Tallinnas Jaani kirikus pidulikult selleaastane muinsuskaitsekuu.
Plaanis on hulgaliselt ettevõtmisi, peetakse seminare, talguid, koolituspäevi, avatakse näitusi. Eriliselt keskendutakse koolinoorte koduloouurimise temaatikale, maakondades toimuvad ka konverentsid.
Teemakuu pakub 14. mail jälle muuseumide öö «Öös on aardeid», mil kella 18–23 on nende varaaidad avatud. «Tagasi kooli!» programmi raames kutsutakse muinsuskaitsjaid, ajaloolasi, genealooge jt kõnelema sellest, mida väärtuslikku meil on säilinud ja kuidas seda hoida.
 Kirikukogu tulekul
26. aprillil peetakse Kose pastoraadis (fotol) EELK XXVIII kirikukogu 4. istungjärk. Peapiiskop Andres Põder teeb ettekande kiriku 2010. aasta tegevuse kohta, kuulatakse ära ja otsustatakse 2010. majandusaasta aruande kinnitamine. Samuti vaadatakse üle 2009.–2010. aasta kiriku arengukava täitmise aruanne.
Esitatud on ka muudatusettepanekud kirikuseadustikus, mis põhiliselt puudutavad (vikaar)diakonite teenistusse määramise lihtsustamist ning vaimuliku teenimist hooldajaõpetajana või korraga mitme koguduse õpetajana.