Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühidalt

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

 Turu uueks piiskopiks seati Kaarlo Kalliala
Kolmekuningapäeval osales peapiiskop Andres Põder Turu toomkirikus Turu peapiiskopkonna piiskopi Kaarlo Kalliala (58, fotol) ametisse seadmise jumalateenistusel.
Kaarlo Kalliala on teoloogiakandidaat ja ordineeritud vaimulik 1977. aastast. Teoloogialitsentsiaadi kraadi sai ta 1982. a. Kalliala on olnud tegev ka Meremisjonis ja kirikuõpetajana Rotterdami Meremeeste kirikus, aastatel 1989–1998 oli ta Soomes Turu ja Kaarina koguduse diakooniatöö juhataja, 1998. aastast Turu peapiiskopkonna peasekretär ja dekaan.
Kaarlo Kalliala on abielus Eijaga ning neil on kaks täiskasvanud poega.
LNÜ avardab piire
EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus pakub noortele uusi kogemusi. Nii on võimalik osaleda ülestõusmispühade laagris Rumeenias Transilvaanias, kus ligi kümne eri maa noortega ollakse ühises osaduses ja kõneldakse olulistel teemadel.
Oktoobris peetakse Strasbourgis järjekordset noorte kogunemist «Next Step», millest on võimalik samuti osa võtta, ning alates sügisest saab asuda õppima Taani Silkeborgi rahvaülikooli, kus koos noortega Euroopa riikidest omandatakse uusi kogemusi ja oskusi noortetöö koordineerimiseks ja juhtimiseks.
 Väärib lugemist
Alates 2010. aastast ilmub kirjastuselt Vandenhoeck & Ruprechtilt teadusajakiri Diaconia: Journal for the Study of Christian Social Practice, mille väljaandjaks on diakoonia õpetamise ja uurimisega tegelevate ülikoolide võrgustik, kuhu kuulub ka usuteaduse instituut, erakorraline professor Kari Latvus on ajakirja toimetuskolleegiumi liige.
Ajakiri kajastab  diakoonia aktuaalseid uurimisteemasid:  piibliuuringud; teoloogia, eetika ja heaolu; kodanikuühiskond, vabatahtlik töö ja kirik; interdistsiplinaarsed uuringud; raamatuarvustused ja diakoonia heade praktikate tutvustused.