Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühidalt 27.01.10

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Viljandi maavanem Lembit Kruuse kohtus vaimulikega
Kõneks võeti Viljandimaa ja Eesti haldusterritoriaalne jaotus, sealhulgas kunagine kihelkondlik jaotus. Tõdeti, et suur osa vaimulike ajast kulub projektide kirjutamisele, sest omavalitsuste toetused on vähenenud.
Viljandi Pauluse koguduse õpetaja Mart Salumäe (fotol) hinnangul peaksid omavalitsuste juhid endale senisest rohkem aru andma, et suur osa kirikute tegevusest on kultuurimälestiste hoidmise ja haldamise küsimus. Tegevustoetuse vähenedes ei suuda kirik suvel neli kuud uksi huvilistele lahti hoida.

Tapa kogudus ehitab kirikusse soojustatud lisaruumid
Koguduse õpetaja Reet Eru sõnul kasvas tegu välja soovist laiendada kirikuruumi kasutamisvõimalust. Majanduslikel kaalutlustel ei saa kirikut tihemini kütta kui pühapäevasteks teenistusteks. Ka siis ei ole ruum külmal talveperioodil nii soe, et lapsed võiksid üleriided ära võtta. Nüüd on plaanis ehitada orelialune ala kandepostide vahel klaasseinaga kinni. Kaks soojustatud põrandaga ruumi leiaksid kasutuse laste- ja noortetöös. Sihtotstarbelise annetuse 62 000 krooni projekti rahastamiseks tegi sõpruskogudus Saksamaalt Preetzist. 

Religiooniloo olümpiaad
Osaleda saavad põhikoolide, gümnaasiumide ning kutseõppeasutuste õpilased, kes on sündinud 1989 või hiljem. Olümpiaadi esimeses voorus oodatakse religiooniteemalist esseed ühel etteantud teemal: «Erisus ja ühtsus religioonis», «Eestimaalaste usk ja uskmatus»,«Kas Jumal lõi inimese või inimene Jumala», «Kahtlus kui usu ja teaduse nurgakivi».
Lõppvoorus keskendutakse maailma usundite tundmisele ja Uku Masingu religiooniloolisele loomingule. Viiele paremale rakenduvad Tartu või Tallinna ülikooli astumisel soodustingimused. Tööd saata 15. veebruariks e-posti aadressil toomas@htg.tartu.ee.
EK