Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühidalt

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Jutlustajate jututuba Pärnus
Järgmisel laupäeval, 15. mail peetakse Pärnus Agape kirikus oikumeenilist jutlustajate jututuba. Päeva teevad eriti huvitavaks diskussioonid ja arutelud, jutluste juhendatud analüüs, kogemuste jagamine, küsimuste tõstatamine ning ideede vahetamine.
Ettekanded on Marko Tiituselt (fotol), Allan Krollilt ja Ove Sanderilt, õpikodades ja diskussioonidel saavad sõna eri konfessioonide vaimulikud ja ilmikjutlustajad, vahetatakse mõtteid jutlustamisest ja jutlustajatest.
Registreerimine jututuppa kestab 10. maini Interneti-aadressil agape.konverents@gmail.com.

Vabatahtlikud vahetavad kogemusi
8. mail saavad Tartus Maarja kogudusemajas kokku sealse koguduse ja Viljandi Jaani koguduse töötegijad, kes seotud laste-, noorte- ja peretööga oma kirikute juures.
Vahetatakse kogemusi, arutatakse, millised on kristliku kasvatustöö võimalused kirikute juures ja kuidas seda ühiselt arendada. Tartu Maarja koguduses toimivad lisaks pereteenistustele ja lastekirikule ka pühapäevakool, noorteõhtud ja perehommikud; Viljandi Jaanis keskendub lastetöö teenistustele ning hoogu on saamas pereürituste sari.   

Piiblimaraton Haapsalus
Eelmisel kolmapäeval alanud piiblilugemine Haapsalu toomkirikus kestis kokku 88 tundi ja lõppes pühapäeva õhtul kell 20.32. Kui teistel päevadel loeti Piiblit kl 7–24, siis volbriööl jätkati ka öösel. Vanim lugeja oli 96aastane muusikaõpetaja ja koorijuht Aasa Ellerhein.
Ka juhuslik kirikukülastaja sai soovi korral Piiblit lugeda. Üks selline oli Terevisioonist tuntud Urmas Vaino. Välismaalastest osalesid lugemisel Haapsalu luteri koguduse külalised Loviisast ja Korsnäsist. Lugejaid oli peaaegu kõigist Haapsalu kogudusist, kuid ka Kullamaalt ja Lääne-Nigulast. «Palju paremini ei oleks saanud minnagi,» jäi Tiit Salumäe ettevõetuga rahule.
EK