Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühidalt

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Rõuge kogudusel kaks uut kirikuvanemat

Üle kahekümne aasta õnnistati Rõuge kirikus ametisse kaks uut kirikuvanemat, kelleks on Ervin Sokk ja Kuuno Kann.
1990. aastal sai kogudus kümme kirikuvanemat, kellest praeguseks on aktiivselt tegevad pooled, näiteks EELK kirikukogu liige Rannar Susi (fotol), Vello Kuut, Andres Saaremaa.
Õpetaja Mait Mölder ütleb, et kirikuvanemaist on palju abi.
«Vabatahtlikult tehtud töö on väärtuslik ja seda tuleb hinnata. Kirikuvanema funktsioon on vaimuliku assisteerimine teenimise ülesandes. Ka peaks ta suutma läbi viia sõnajumalateenistust,» lisab Mölder ja kiidab ka Pindi kirikuvanemaid, kes olid talle abiks eelmises koguduses.

Õpetaja Heino Nurk arvati emerituuri

Konsistooriumi otsusega on Heino Nurk vabastatud Valga koguduse õpetaja ametist 1. detsembrist ja arvatud samast kuupäevast emerituuri.
Heino Nurk on 30 aasta pikkuselt kirikutöölt lahkumise põhjuseks nimetanud tervist.
Valga koguduse õpetaja ametikoht on kuulutatud vakantseks ja soovijad saavad avaldusi esitada 11. detsembrini. Õpetaja ametikoha täitmiseni on praost Vallo Ehasalu määratud koguduse hooldajaõpetajaks.

Eesti Piibliseltsi piiblipäev peetakse Jüris

Eesti Piibliselts tähistab eeloleval laupäeval, 14. novembril Jüris XVII piiblipäevaga emakeelse Piibli ilmumise 270. aastapäeva.
Päev algab kell 11 jumalateenistusega Jüri kirikus. Enne gümnaasiumi konverentsile siirdumist on mälestushetk kirikuaias 20 aastat tagasi eestikeelse Piibli 250. aastapäevaks püstitatud mälestuskivi juures.
Konverentsi eel avatakse Teet Malsroosi fotonäitus.
Kavas olevates ettekannetes peetakse meeles selle aasta tähtpäevalisi Artur Võõbust ja Uku Masingut; meenutatakse ka 20 aasta taguseid sündmusi sõnas ja pildis, plaanis on vaadata filmi.